Bitamina zaprezentowała album Kwiaty i Korzenie

Bitamina zaprezentowała album Kwiaty i Korzenie
fot. Asia Babiel

Bitamina zaprezentowała album Kwiaty i Korzenie. Jest on idealnym wejściem w okres letni!

Ostatni długogrający album Bitaminy to Kawalerka z 2017 roku. Album ten został bardzo pozytywnie przyjęty przez media i słuchaczy i pozwolił dotrzeć zespołowi do jeszcze większej liczby odbiorców. Po dwóch latach od premiery tego wydawnictwa Bitamina powraca z nowością!

Bitamina zaprezentowała album Kwiaty i Korzenie

28 czerwca odbyła się premiera piątego długogrającego albumu Bitaminy. Kwiaty i Korzenie, bo taki tytuł nosi to wydawnictwo, ukazało się nakładem Kalejdoskop Records. Nowością w stosunku do reszty wydawnictw zespołu jest podzielenie wokalu między Mateusza Dopieralskiego, a Piotrka Sibińskiego. Do tej pory fani mogli usłyszeć Piotrka głownie na koncertach. Krążek promowały piosenki Na pół, Na uchu słonia oraz Odnajdziemy Raj. Najnowszym singlem promującym Kwiaty i Korzenie jest utwór Poka Jak U Ciebie Tańczą i jest jedynym, na którym pojawiają się goście – GrubSon, Jarecki oraz Schrott.

https://www.youtube.com/watch?v=gmpd5oKZjI8

Lato z Bitaminą

Wakacje bez koncertów Bitaminy to strata czasu, dlatego ilość zaplanowanych koncertów powinna ucieszyć ich słuchaczy. Tego lata zespół odwiedzi jeszcze dziewięć punktów! Wśród koncertów znalazły się między innymi występy na festiwalu Open’er czy Męskim Graniu. Ostatecznie Panowie zakończą trasę 3 sierpnia we Wrocławiu.

6.07 Gdynia | Open’er Festival
12.07 Bydgoszcz | Rzeka Muzyki Młodych
13.07 Poznań | Męskie Granie
19.07 Mysłowice | AlterFest
20.07 Kazimierz Dolny | Kazimiernikejszyn
21.07 Baranowo | Edison Festiwal
26.07 Powidz | Powidz Jam Festiwal
27.07 Gdynia | Męskie Granie
3.08 Wrocław | Męskie Granie

Bitamina zaprezentowała album Kwiaty i korzenie

Bitamina powstała w 2005 roku podczas obozu aktorskiego Machulskich. To tam poznali się Amar i Mateusz – założyciele grupy. Niedługo później dołączył do nich Piotr. Bitamina powstała z przyjaźni i miłości do muzyki. Mimo tego, że Mateusz na co dzień mieszka w Niemczech, a Amar i Piotr wiele czasu poświęcają produkcji ekologicznego sera i warzyw, na szczęście udaje im się trzymać i tworzyć razem. Na koncie mają już 5 długogrających albumów – Listy Janusza (2013), Plac Zabaw (2014), C (2016), Kawalerka (2017) oraz Kwiaty i Korzenie (2019).

Jeśli chcecie być na bieżąco z tym, co się dzieje u chłopaków z Bitaminy, koniecznie odwiedźcie ich profil na Facebooku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o