Edison Festival – Taste The Music 2019

Taste The Music 2019
fot. Asia Babiel

W dniach 20-21 lipca w Baranowie pod Poznaniem odbędzie się Edison Festival -Taste The Music 2019. Na scenie pojawi się plejada gwiazd, a wszystko to w przepięknej scenerii i rodzinnej atmosferze.

Edison Festival – Taste The Music 2019 to rewelacyjne wydarzenie, którego kolejna odsłona będzie miała miejsce nad Jeziorem Kierskim przy Hotelu Edison w Baranowie. 20 i 21 lipca będziemy mogli posłuchać najlepszych artystów, wypocząć na świeżym powietrzu i pysznie zjeść.

Edison Festival – Taste The Music 2019 – line-up

20 lipca – sobota
21 lipca – niedziela

Bilety

II pula – regular tickets – dostępne do 7.07.2019 lub do wyczerpania puli biletów
Bilet jednodniowy: 89 zł
Karnet dwudniowy: 139 zł

III pula – final call – dostępne do 21.07.2019 lub do wyczerpania puli biletów
Bilet jednodniowy: 99 zł
Karnet dwudniowy: 159 zł

Dostępne na: eventim.pl/goodtaste, ebilet.pl, bilety24.pl, abilet.pl oraz w sklepach sieci Empik i Media Markt.

 

20 lipca

Julia Pietrucha

Popularność przyniosły jej role serialowe i filmowe. W 2016 roku światło dzienne ujrzała jej debiutancka płyta Parsley, dwa lata później ukazała się kolejna – Postcards From The Seaside. Muzyka Julii Pietruchy urzeka folkowym brzmieniem i subtelnymi dźwiękami ukulele.

Fisz Emade Tworzywo

Jeden z najważniejszych polskich zespołów. Od momentu powstania wydali 10 płyt, których klimat utrzymany jest w stylistyce hip-hopowej lub okołohip-hopowo-eklektycznej. Bracia Waglewscy stale eksperymentują z muzyką, wkładając w swoje dzieła całe swoje zaangażowanie, a ich znakiem rozpoznawczym jest wysoka jakość. Ostatni ich album zatytułowany jest Radar.

Sorry Boys

Zespół nowatorski, którego frontmanką jest Bela Komoszyńska. Nie mają obaw przed sięganiem po nowe. 10 maja ukazała się kolejna płyta Sorry Boys – Miłość – pierwsza w pełni polskojęzyczna i najbardziej piosenkowa w ich historii.

Marcelina

Kompozytorka, autorka tekstów, ale przede wszystkim wokalistka. Jej debiutancka płyta, Marcelina, ukazała się w 2011 roku. W 2012 otrzymała nominację do Fryderyków. Gościła na scenach najważniejszych festiwali w Polsce, występowała również za granicą. W 2018 roku wydała swój czwarty studyjny album – Koniec wakacji.

niXes

Muzyczny projekt Ani Rusowicz, oscylujący w stylistyce neo-hippie. Artystka połączyła elektronikę z elementami rocka psychodelicznego. W 2017 roku ukazała się ich debiutancka płyta – niXes.

tęskno

Projekt powstał w 2017 roku z inicjatywy wokalistki Joanny Longić i pianistki Hani Rani. Zręcznie łączą brzmienia akustyczne z nowoczesnymi. W 2018 roku na półki sklepowe trafiła ich debiutancka płyta – Mi.

Buslav

Twórca tekstów, kompozytor, multiinstrumentalista. Zanim wydał solowy album, zdobył duże doświadczenie jako muzyk sesyjny. Nie boi się przekraczać osobistych granic. Jego solowa płyta była nominowana do Fryderyków 2017 w dwóch kategoriach: Debiut Roku i Album Roku Pop.

Pola Chobot & Adam Baran

Są niesamowicie zgrani, chociaż mają zupełnie odmienne charaktery. Swoimi utworami nawiązują do bluesa, charakteryzuje je prostota i transowość, przekraczają jednak klasyczną formę. Pola jest autorką tekstów oraz wokalistką, natomiast Adam gitarzystą i kompozytorem. W 2019 roku doczekamy się ich debiutanckiego krążka.

21 lipca

Krzysztof Zalewski

Prawdziwa bestia sceniczna, człowiek orkiestra. Komponuje, śpiewa, gra, pisze teksty… W 2013 roku ukazał się Zelig, następnie w 2016 album Złoto. Dzięki nim i koncertom w całej Polsce zyskał całe rzesze fanów. Kolejna płyta Zalewski śpiewa Niemena okazała się wielkim sukcesem artysty. Otrzymał za nią nominację do Paszportów Polityki 2018 i Fryderyka 2019.

O.S.T.R.

Raper, producent, multiinstrumentalista, muzyk, wokalista. Do tego wszystkiego zdolny, wszechstronny i pracowity. Nagrał 20 płyt, z czego 7 pokryło się platyną, a 6 złotem. W tym jedna podwójnie i jedna potrójnie platynowa. Zdobywca wielu Fryderyków. Od kilkunastu lat króluje na scenie hip-hopowej.

Bitamina

Powstała w 2005 roku, kiedy Amaro Ziembiński i Mateusz Dopieralski trafili na siebie na obozie aktorskim Machulskich. Potem dołączył do nich Piotr Sibiński. Tworzą z przyjaźni i miłości do muzyki, co słychać w ich tekstach i bitach. Idą swoją własną ścieżką, nie bojąc się wychodzić poza ramy.

Sonbird

Młodzi i zdolni. Pochodzą z Żywca, są przyjaciółmi, którzy w przepiękny sposób potrafią opowiadać o emocjach, wyrażając je w muzyce. W lutym 2019 roku ukazała się ich debiutancka płyta Głodny. Ich muzyczna droga jest dość krótka, aczkolwiek wybrukowana już została wieloma sukcesami.

Snowman

Historia Snowmana sięga 2008 roku, kiedy to zadebiutowali albumem Lazy. Płytę świetnie przyjęli krytycy i słuchacze. Na koncie mają jeszcze The Best Is Yet To Come z 2011 roku i najnowszy album Gwiazdozbiór z 2017 roku. Obecnie pracują nad czwartym krążkiem.

Mörk

Pochodzą z Węgier, w swojej muzyce zawarli soul, funk i jazz. Mieszają emocje z różnymi stylami. Na początku kariery występowali w prywatnych mieszkaniach i innych miejscach, które mogą się wydawać niecodzienne na koncerty (np. przedszkola, sale do wspinaczki). W kwietniu ukazała się ich druga płyta – The Death and Resurrection of Mörk.

Mongooz and the Magnet

Międzynarodowe trio, które tworzą Irlandczyk, Węgier i Norweg. Bardzo szybko podbijają węgierską scenę muzyczną. Występowali na największych zagranicznych i węgierskich festiwalach, wśród których znalazł się Sziget Festival. W ich muzyce odnajdziemy gitarowe brzmienie, a teksty zabierają nas w emocjonalną podróż.

Edyta Górecka

Autorka tekstów i wokalistka. Zadebiutowała pod koniec 2016 roku, kiedy to ukazał się jej singiel Sierpień. Niedługo potem nazwano ją Głosem innej rzeczywistości. W jej utworach usłyszymy inspirację brytyjską muzyką gitarową, lekkość ambientowych dźwięków oraz rewelacyjne teksty.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o