Dom w zgodzie z naturą | Proste, zdrowe i ekologiczne życie

w zgodzie z naturą

Czy Dom w zgodzie z naturą jest w ogóle możliwy? Czy nasze życie da się jeszcze przestawić na lepsze tory? Christine Liu twierdzi, że tak.  W takim razie – przekonajmy się!

Żyj prosto

Autorka popularnego bloga Eco-age zachęca nas, abyśmy przestali komplikować sobie życie poprzez nadmierne gromadzenie przedmiotów pozornie potrzebnych. Minimalizm – to on jest kluczem, a w książce znajdziemy na niego wiele przepisów. Zaczynając od pozbycia się zbędnych rzeczy, przez świadomy zakup, aż do stworzenia własnych mebli. Okazuje się, że to naprawdę proste; nie wielkim kosztem możemy zafundować sobie wiele ciekawych rozwiązań i wszystkie w zgodzie naturą.

Żyj zdrowo

Nasza świadomość na temat tego, co jemy i jak jedzenie wpływa na nasze zdrowie jest coraz większa. Ale czy wiemy, jaki wpływ mają na środowisko opakowania, w których przechowujemy żywność? Niestety, tego jeszcze się uczymy. Christine Liu pokazuje, w jaki sposób możemy wprowadzić w naszej kuchni filozofię “zero waste” i tym samym uniknąć produkcji góry plastiku. Szklane i metalowe opakowania są świetnym rozwiązaniem i użyjemy ich nie raz. Poza tym, w rozdziale o kuchni, znajdziemy również ciekawe przepisy na przetwory i szybkie dania oraz jak przygotować własny ogródek ziołowy. W rozdziale “Łazienka” autorka zamieściła wiele propozycji zdrowych zamienników sklepowych kosmetyków, które zrobimy sami w zaciszu domowym.

Żyj ekologicznie

Jak zmniejszyć zużycie prądu oraz wody? Odpowiedź znajdziemy oczywiście w książce. Nauczymy się także, jak dać swoim ubraniom drugie życie oraz jak przygotować ekologiczne środki czyszczące. Przeczytamy nawet o tym, jak dobrać materac, aby dobrze spać i żeby był przyjazny dla planety! Spodobało mi się również, że pomimo tytułu, autorka znalazła  też miejsce dla porad, jak być ekologicznym poza domem; co możemy zrobić dla środowiska idąc do kawiarni czy restauracji.

Książka jest przepięknie wydana, chce się do niej wracać i odkrywać kolejne przydatne informacje. Oczywiście została stworzona w duchu minimalizmu, ale nie zabrakło wielu zdjęć i wyczerpujących opisów. Warto po nią sięgnąć, by żyć w zgodzie z naturą!


Dom w zgodzie z naturą
Christine Liu
Wydawnictwo kobiece

Kiedy wrażliwość puka do bram | Nikt nie idzie

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o