John Wick 4 w kinach w 2021 roku!

john
fot. Lionsgate Movies

Za nami dopiero weekend otwarcia John Wick 3, a studio Lionsgate już ogłosiło datę premiery czwartej części.

Obecnie wiadomo tylko, że w czwartej części pojawi się Keanu Reeves jako tytułowy John Wick. Na pewno powróci też Laurence Fishbourne, który wciela się w Króla Bowery. Czy możemy spodziewać się także powrotu innych postaci z poprzednich części? John Wick 3 jest w kinach zaledwie tydzień, a już teraz jego box office wynosi 94 mln dolarów. Tym samym jest to więcej niż zarobiła pierwsza część cyklu. Czy czwarta część będzie równie dochodowa i zachwycająca? Amerykańska data premiery John Wick 4 została wyznaczona na 21 maja 2021 roku. Pomysłowy jest sposób w jaki wytwórnia przekazała fanom informacje o premierze. Podczas promocji trzeciej części dostępne były ruchome plakaty, które nakłaniały widzów do wysłania sms, a w zamian dostawali trailer produkcji. Tym razem fani dostawali sms z datą premiery.

fot. filmtotaal

John Wick to debiut reżysera Chada Stahelskiego i Davida Leitcha.

Stahelski dodatkowo był dublerem Keanu Reevesa w trylogii Matrix. Historia opowiada o najlepszym płatnym zabójcy, który dla ukochanej kobiety wycofał się z krwawego biznesu. W pierwszej części jednak, gdy żona Wicka umiera na nieuleczalną chorobę, pozostawia mu po sobie ostatnią pamiątkę – szczeniaka imieniem Daisy. Niestety przeszłość daje o sobie znać i John zaczyna swoją zemstę na bandytach, którzy zamordowali jego ukochanego psiaka. Mimo, że fabuła jest przewidywalna, potrafi wzbudzić napięcie. Już w pierwszych minutach filmu wiemy, że nic nie powstrzyma bohatera przed krwawą zemstą. Jedna walka, zaczyna kolejną. Mamy nawet okazje poznać specjalne kluby i hotele dla płatnych zabójców.

John Wick: Chapter 2

W drugim obrazie Wick musiał zmierzyć się z międzynarodową szajką zabójców. Ta odsłona ma chyba najlepsze sceny akcji, jakie można zobaczyć w hollywoodzkim filmie na przestrzeni ostatnich lat. Praca kamery jest na tyle dopracowana, że możemy podziwiać akcje bez migających klatek co pół sekundy. Sceny, w których John wykańcza swoich wrogów są wręcz miłe dla oka. Ciekawym zabiegiem jest pokazanie zmęczenia Wicka i śladów walk, jakie pozostają na nim. Sprawia to, że widz postrzega go wciąż jako emocjonalnego człowieka, a nie maszynę do zabijania.

John Wick 3: Parabellum

John Wick 3 już teraz zbiera pochlebne recenzje (89% pozytywnych głosów na Rotten Tomatoes). Podobnie wypadła pierwsza część – 86% oraz druga również 89%. Film pokonał także Avengers: Koniec gry, w weekendowym box office. Mimo, że jest to trzecia część, postać Johna wciąż zaskakuje. Z jednej strony jest to bezlitosny zabójca, z drugiej człowiek, który nie może się otrząsnąć po utracie ukochanej osoby. W tej części nasz bohater ponownie musi uciekać, ponieważ za jego głowę wyznaczona jest wysoka nagroda. Walki i pościgi na ekranie ponownie budzą oszałamiające wrażenie. Dodatkowo fabuła wyraźnie przygotowuje grunt pod kolejne części. Mówiąc wprost w John Wick 3 możemy zobaczyć jeszcze więcej brutalnej walki i jeszcze więcej piesków. Dla większych miłośników zwierząt, znajdzie się nawet scena z koniem.

Mimo, że na czwartą część musimy jeszcze trochę zaczekać, już teraz możecie obejrzeć trzecią część w kinach. Premiera miała miejsce całkiem niedawno, bo 17 maja 2019 roku.

Wielka rola Cole’a Sprouse’a – “Silk Road”