In Flames powracają do Polski!

Pionierzy melodyjnego death metalu, In Flames, powracają do Polski! Grupa pojawi się u nas jeszcze w 2020 roku!

Narodziny legendy

Początki In Flames sięgają 1990 roku. Wtedy to Jesper Strömblad był członkiem zespołu Ceremonial Oath. Jednak chciał grać trochę bardziej melodyjną muzykę, w przeciwieństwie do CO. Dlatego założył In Flames. Ze względu na różnice poglądowe Jesper opuścił Ceremonial Oath w 1993 roku. Początkowo formację tworzyli Jesper (gitara, bębny, klawisze), Glenn Ljungström (gitara) oraz Johan Larsson (bas). Po zmianach składu zespół składa się z 4 muzyków i są to: Björn Gelotte (gitarzysta, wcześniej perkusista), Anders Fridén (wokalista), Niclas Engelin (gitarzysta) i Joe Rickard (perkusista).

In Flames to bezsprzecznie kultowy zespół. Są stawiani w jednym rzędzie z takimi legendami, jak Amorphis, Amon Amarth czy Slayer. Wraz z Dark Tranquillity i At the Gates zapoczątkowali nowy gatunek – melodyjny death metal. Niewątpliwie wywarli ogromny wpływ na metalcore, a tym samym na takie zespoły, jak As I Lay Dying czy Darkest Hours. Godne uwagi jest również to, iż Szwedzi są czterokrotnymi laureatami Grammis (szwedzkich nagród Grammy).

W wyniku globalnego sukcesu i popularności In Flames zaczęli koncertować z takimi kapelami, jak Judas Priest, Kreator, Soulfly czy Trivium. Są jedną z najbardziej rozpoznawalnych grup ze Szwecji (obok Sabatona, Amon Amarth, Arch Enemy czy Opeth).

Grupa przez te 30 lat działalności nagrała 13 płyt, m.in. Whoracle, Sounds of a Playground Fading  czy I, The Mask. Ta ostatnia została wydana w 2019 roku. Promują ją single I Am Above, Call My Name czy (This Is Our) House. To właśnie to wydawnictwo Szwedzi będą promować podczas polskiego koncertu. Każdy, kto kiedykolwiek widział Szwedów na żywo, wie, że jest to niezapomniane przeżycie! Zresztą, fanów formacji w naszym kraju nie brakuje, a cóż może być lepszego od zobaczenia swoich idoli na żywo? Z pewnością jest na co czekać, tym bardziej, że In Flames brzmią dobrze i na nagraniach, i w wersji live!

In Flames w Polsce

In Flames poprzednim razem zagrał w naszym kraju podczas pierwszego dnia Mystic Festival w krakowskiej Tauron Arenie. Towarzyszyły im takie gwiazdy, jak Powerwolf, Testament, Jinjer czy Slipknot. Po prawie rocznej przerwie kapela powróci do Polski. Tym razem Szwedzi pojawią się 3 czerwca 2020 roku w warszawskiej Stodole.

Bilety można kupić na stronie Live Nation.