Project: Mara – Ninja Theory zapowiada eksperymentalny horror

Brytyjskie studio Ninja Theory zapowiedziało kolejną grę, która podobnie jak Hellblade: Senua’s Sacrifice poruszy problem chorób psychicznych. Produkcja pod tytułem Project: Mara przedstawiana jest jako nowatorski pomysł na horror.

Niespodzianka od Ninja Theory

Informacja o nowej grze deweloperów jest dosyć niespodziewana, gdyż obecnie skupiają się na dopracowaniu Hellblade II: Senua’s Saga, czyli drugiej części przygód celtyckiej wojowniczki. Project: Mara jest dopiero we wstępnej fazie prac, więc minie jeszcze dużo czasu, zanim poznamy datę premiery. Twórcy udostępnili jednak kilka informacji na temat fabuły i gameplayu.

Project: Mara - następca Hellblade
Czy kolejna produkcja studia dorówna Hellblade: Senua’s Sacrifice?

Project: Mara – nowa jakość horroru?

Produkcja opisywana jest przez studio jako horror eksperymentalny, który ma ukazać chaos, jaki wywołują zaburzenia psychiczne. Fabuła będzie toczyć się we współczesności i ograniczy się jednej lokacji, w której bohater znajdzie się całkiem sam. Prawdopodobnie główną rolę zagra Melina Juergens, która wcieliła się wcześniej w Senuę. Brytyjczycy potwierdzili, że podobnie jak podczas projektowania Hellblade, korzystają z badań naukowych i prawdziwych relacji, aby jak najbardziej realistycznie oddać zaburzenia psychiczne.

Project: Mara wiąże się z The Insight Project, czyli inicjatywą Ninja Theory podjętą we współpracy z profesorem Paulem Fletcherem z Uniwersytetu Cambridge, która ma pomóc w leczeniu chorób psychicznych poprzez technologię i gry wideo.

Przesunięte premiery – Final Fantasy VII Remake, oraz Marvel’s Avengers

Przesunięte premiery – Final Fantasy VII Remake, oraz Marvel’s Avengers