FEST Festival zasila line-up!

FEST Festival ogłasza siedmiu nowych artystów, tym razem będzie to siedmiu Panów.

Do wykonawców, którzy wystąpią na FEST Festival dołączyło niedawno 8 wokalistek. Wcześniej Follow The Step ogłosili kolejnego headlinera, którym został Khalid. Zasilił on wśród headlinerów takie gwiazdy jak James Bay i Mark Ronson. Tym razem do line-up’u dołącza siedmiu wokalistów!

Line-up FEST Festival 2020. fot. materiały prasowe

Siedmiu wspaniałych na Feście!

Keytranada – 27-letni producent muzyczny urodzony na Haiti, który w swojej muzyce łączy elektronikę, hip-hop, funk, dance czy r&b. Na swoim koncie ma kilka EP-ek oraz dwa studyjne albumy 99,9% oraz Bubba. Znany jest ze współpracy z takimi gwiazdami jak Pharrel Williams, Tinashe, Kali Uchis czy Estelle.

Kolejnym raperem, który dołączył do FEST Festival 2020 jest Tommy Cash. Estończyk znany jest także ze współpracy z grupą Little Big, która niedawno została ogłoszona również na Feście. Tommy Cash właściwie Tomas Tammemets miesza w swej twórczości alternatywny hip hop, hard dance, trap czy rave, a sam określa swój styl jako post-sowiecki rap. Jego występy słyną z charyzmatycznych, czasami kontrowersyjnych charakteryzacji, a bilety na jego koncerty sprzedają się w mgnieniu oka.

Aitch z Wielkiej Brytanii wystąpi 13 sierpnia. Raper, którego głos został doceniony na tegorocznym Brit Awards, gdzie był nominowany w kategorii Best New Artist, ma szansę stać się wielką gwiazdą. Dlatego więc warto zwrócić uwagę na tego Brytyjczyka. Charyzma, młodość oraz takie utwory jak: Taste, Straight Rhymez i Rain, na pewno zapewnią niezwykłą zabawę w pierwszy dzień festiwalu!

Slowthai przyleci na FEST również z Wielkiej Brytanii. Raper w swojej muzyce często nawiązuje do tematów politycznych. Wykonuje hip hop, grime, a także grime-punk. Jego Ladies ma na YouTube już niemalże 36 milionów odsłon. Dlatego wydaje się ciekawą pozycją na liście chorzowskiego festiwalu.

Polscy artyści na FEST

Kolejną gwiazdą, która zasila FEST Festival jest Pezet – legenda polskiego hip hopu. Raper na scenie występuje od ponad 20 lat, jest członkiem duetu Płomień 81. Jego debiut Muzyka klasyczna sprzedał się w nakładzie ponad 24 tysięcy sztuk. Pezet współpracował z takimi artystami jak Sidney Polak, Noon czy chociażby Małolat, który jest bratem artysty. Oczywiście trudno nie wspomnieć o największych hitach artysty jak: Ukryty w mieście krzyk, Spadam czy Co mam powiedzieć.

Jan rapowanie jeden z ciekawszych debiutów ostatnich lat. Raper, który zasilał swoimi występami wiele polskich festiwali, tym razem dołącza do FESTu. Artysta ma na swoim koncie takie utwory jak: Wybory, Wszystko OK czy Niech to usłyszą. Znany jest głównie ze współpracy z Nocnym, ale bardzo dobry odbiór zdobył także jego numer z Zuzą Jabłońską oraz Silesem o nazwie Powiedz Mi To W Twarz.

Ostatnim ogłoszonym artystą jest O.S.T.R. Podobnie jak Pezet, określany jest legendą polskiego rapu. Ma na koncie ponad 300 tysięcy sprzedanych płyt. Dlatego większości nie trzeba nic więcej dodawać. W tym roku ukazała się kolejna płyta łodzianina o nazwie Gniew. Raper prócz wielu utworów oraz płyt, słynie również z freestyle’u.

Jeśli jeszcze nie macie biletów, to można je nadal kupić na oficjalnej stronie FEST Festival.