Fest Festival ogłasza 8 kobiet na dzień kobiet!

FEST festival ogłasza 8 nowych artystów. Z okazji dnia kobiet, będzie to 8 wokalistek.

Do grona wykonawców, którzy wystąpią na FEST Festival dołączyło 8 wokalistek. Będą to: La Roux, Sinead Harnett, Joy Crookes, Princess Nokia, Brooke Candy, Ashnikko, Natalia Przybysz, a także Natalia Nykiel. Niedawno Follow The Step ogłosili kolejnego headlinera, którym został Khalid. Wśród największych gwiazd imprezy są również James Bay oraz Mark Ronson. Zapowiada się niezwykły festiwal, który w tym roku będzie trwać aż 3 dni!

Line up FEST Festival 2020. fot. materiały prasowe

Nowe ogłoszenia na dzień kobiet!

La Roux wraca do Polski po 6 latach przerwy! Dlatego fani tej artystki będą mogli odetchnąć z ulgą. Początkowo był to duet tworzony przez Elly Jackson i Bena Langmaida. Aktualnie jest to projekt należący wyłącznie do Elly, która na scenie występuje wraz z zespołem. Artystka kojarzona najbardziej z utworu Bulletproof, na początku roku wydała nowy krążek, więc utwory z płyty na pewno usłyszymy na nadchodzącym FEST Festival 2020.

Drugą gwiazdą ogłoszoną z okazji dnia kobiet jest Sinead Harnett. Brytyjska piosenkarka, której If You Let Me jest największym hitem, znana jest ze współpracy chociażby z Disclosure. Artystka wystąpi drugiego dnia festiwalu. W swojej twórczości łączy muzykę elektroniczną, dance a także soul. Występy Sinead mają niebywały klimat, potrafi ona wręcz hipnotyzować swym głosem.

Pisząc o hipnozie, nie można także zapomnieć o trzeciej ogłoszonej artystce. Młoda, utalentowana Joy Crookes z Wielkiej Brytanii wystąpi 14 sierpnia. Jej głos został doceniony na tegorocznym Brit Awards, gdzie została nominowana w kategorii Rising Star. Dlatego więc warto zwrócić uwagę na tę artystkę. Jej Don’t Let Me Down ma na YouTube już ponad 3 miliony wyświetleń!

Nie zabrakło dobrego kobiecego rapu

Line up zasiliła również amerykańska raperka Princess Nokia. Niezwykle charyzmatyczna Destiny Frasqueri pochodząca z Nowego Jorku, ma w tym roku na koncie już dwa albumy. Pierwszy zatytułowany Everything Sucks, drugi znów Everything is Beautiful. Artystka, którą fani kojarzą z utworu Sugar Honey Iced Tea wystąpi w ostatni dzień FEST Festival 2020.

Również z Ameryki przyjedzie do nas Brooke Candy. Raperka znana m. in. z występu w teledysku Genesis, wystąpi drugiego dnia festiwalu w Chorzowie. Najpopularniejszym utworem Brooke Candy jest Das Me, utwór został wydany ponad 7 lat temu. Amerykanka ma na koncie albumy o nazwie: Sexorcism, The Daddy Issues oraz Opulence.

Ashnikko – wokalistka, autorka tekstów, raperka, producentka, a także, co ciekawe, modelka wystąpi w ostatni dzień festiwalu. Artystka jest twórczynią hitu Stupid, który na YouTube zgromadził już aż 30 milionów odsłon. Dlatego warto zwrócić uwagę także na Ashnikko przy wyborze koncertów podczas tegorocznego FESTu.

Dwie Natalie na FEST

Mowa o Natalii Przybysz, a także Natalii Nykiel. Pierwsza wystąpi 15 sierpnia, uraczy nas hitami takimi jak: Miód, Nazywam się niebo, a także m. in Ogień. Natalia Przybysz ma na swoim muzycznym koncie już 6 krążków. Znana z występów w zespole Sistars, który współtworzyła przed laty ze swoją siostrą Pauliną. Natalia Nykiel wystąpi przed publicznością chorzowskiego festiwalu drugiego dnia. Artystka, która wydała dwa albumy ma w swoim dorobku hity takie jak Bądź duży oraz Error.

Jeśli jeszcze nie macie biletów, to można je nadal kupić na oficjalnej stronie FEST Festival.