Najlepsza zima w grach wideo według redaktorów Kulturalnych Mediów

Maximiliano Figuera – seria The Sims

Zima w serii The Sims jest zawsze największą atrakcją w każdym dodatku o tematyce czterech pór roku. Śnieg oraz mroźna pogoda mają często największy wpływ na rozgrywkę stawiając życie naszych simów do góry nogami.

The Sims 2 i The Sims 3

W drugiej odsłonie The Sims zima służy zacieśnianiom rodzinnych więzów. Oznacza to iż wszystkie relacje pomiędzy członkami rodziny będą rosły o wiele szybciej. Może odwiedzić nas pingwinek, którego możemy odpędzić lub zaprzyjaźnić się z nim. Na panelu znajdziemy termometr. Wskazuje on na to, czy naszemu podopiecznemu jest za ciepło czy za zimno. Jest to ważna zmiana w gameplay’u, która będzie pojawiać się w kolejnych częściach. Ważne jest to, abyśmy uważali, aby nasz Sim po prostu nie zamarzł. W razie gdybyśmy się zagapili możemy poprosić innego sima o rozmrożenie.

W The Sims 3 zimę możemy świętować podczas Dnia Śnieżynki. Jest to odpowiednik naszego Bożego Narodzenia. Simowie wręczają sobie nawzajem prezenty oraz biorą udział w biesiadach. Przyozdobiony świątecznymi lampkami oraz girlandami dom na pewno nada okolicy klimatu. W tej części The Sims poza klasycznym lepieniem bałwana oraz robieniem orłów w śniegu możemy pokusić się na wykonanie igloo. Można w nim spać i odpoczywać. Śnieg posiada także różną głębokość, więc podczas bardzo dużych opadów śniegu naszych simów może zaskoczyć ilość zimowego puchu. Kto wie, może zajęcia w szkole zostaną odwołane!

Zima
Widok idealny na pocztówkę.

The Sims 4

W tej części w okolicy pojawiają się budki z gorącą czekoladą, a w niektórych dzielnicach znajdziemy lodowiska. Okolica znacznie ciemnieje podczas burzy śnieżnej podczas której nasi Simowie kompletnie zmieniają swoje zachowanie! Wolniej chodzą zasłaniając twarz przed zimnem, przewracają się oraz jeśli ich dobrze nie ubierzemy – zamarzają na śmierć! W tej odsłonie świętem przewodnim podczas zimy jest Zimowa Fiesta. Oczywiście poza biesiadowaniem oraz wręczaniem sobie prezentów możemy spodziewać się Dziadka Mroza! Uraczy on nas swoją obecnością jeśli w domu postawimy kominek oraz poczekamy aż na zewnątrz zapadnie zmrok.

Innym świętem, które możemy obchodzić jest sylwester. Musimy zadbać aby nasi Simowie byli w imprezowym nastroju. Ciekawym elementem jest ustalanie sobie postanowień noworocznych. Mogą nimi być na przykład ulepszenie dowolnej umiejętności czy przeczytanie jakiejś książki. Na wypełnienie zadania mamy tydzień. O północy nasi podopieczni zaczną odliczać do nowego roku by o pełnej godzinie wypuścić fajerwerki i świętować do samego rana!

Zima
Nie za zimno kolego?

Podsumowując…

Zima w The Sims z pewnością może być w czołówce tych najlepszych. Piękne efekty wizualne w każdej z części to nie jedyna zaleta. Ta pora roku każdemu z nas co roku daje w kość, ale na pewno przysparza także dużo radości. Nie wyobrażam sobie lepszej, mroźnej zimy niż takiej która każdemu z nas jest znana. A taka z pewnością jest w symulatorze codziennego życia!