#zostańwdomu z serialami HBO

Spędzanie czasu w domowym zaciszu nie musi być przykrym obowiązkiem. W końcu można potraktować ten czas jako okazję do nadrobienia zaległości serialowych. Pomóc z tym może platforma streamingowa HBO GO, która zapewnia szeroki wachlarz filmów i seriali. Na co warto zwrócić uwagę? 

Outsider  

Akcja serialu rozgrywa się w małym miasteczku, gdzie dochodzi do makabrycznej zbrodni. W lesie zostaje znalezione zmasakrowane ciało chłopca. Sprawą zajmuje się Ralph Anderson, dotknięty przez los stratą syna. Tajemnicze okoliczności zbrodni skłaniają Ralpha do skorzystania z pomocy neurotycznej detektyw Holly Gibney. Outsider oparty jest na powieści Stephena Kinga, a to oznacza, że w całą sprawę zamieszane będą siły nadprzyrodzone. 

Współczesna rodzina  

Paradokumentalna komedia o życiu nowoczesnej i wielokulturowej rodziny. Nestorem rodu jest Jay Pritchett. Po rozwodzie ze swoją pierwszą żoną żeni się z dużo młodszą kolumbijką Glorią, jednocześnie stając się ojczymem jej syna. Chłopiec nie jest jednak jedynym potomkiem Jaya. Z pierwszego małżeństwa mężczyzna posiada już dwójkę dorosłych dzieci – mężatkę i matkę trójki dzieci Claire Dunphy oraz Mitchell, który wraz ze swoim chłopakiem został świeżo upieczonym tatą. Perypetie rodziny pełnej kontrastów bawią i wzruszają, udowadniając, że wystarczy chcieć, aby żyć w miłości i zrozumieniu. 

Opowiedz mi bajkę 

Scenariusz serialu inspirowany jest najbardziej znanymi bajkami na świecie. To mroczna historia stworzona na podstawie Czerwonego kapturka, Jasia i Małgosi oraz Trzech świnek. Akcja thrillera rozgrywa się w Nowym Jorku. Właśnie tam po śmierci mamy przybywa młoda dziewczyna, która od tego dnia ma zamieszkać ze swoją babcią. Zbuntowana nastolatka nie zamierza jednak słuchać tego, o co proszą ją babcia czy ojciec. Wraz z nowo poznaną koleżanką pragnie zaczerpnąć nocnego życia w wielkim mieście. Jakie będą konsekwencję jej wybryków?

Ostre przedmioty 

Młoda dziennikarka, nieustannie zmagająca się z koszmarami przeszłości, powraca do rodzinnego miasta, aby napisać o okolicznościach śmierci dwóch dziewczynek. Miejsce, w którym dorastała dziewczyna, sprowadza na nią ciężar wspomnień i sprawia, że zaczyna się identyfikować z małoletnimi ofiarami morderstwa. Próba rozwikłania zagadki kryminalnej przywodzi traumatyczne wspomnienia z dzieciństwa – śmierć siostry. Miniserial powstał na podstawie bestsellerowej powieści Gillian Flynn, a w rolę głównej bohaterki wciela się pięciokrotnie nominowana do Oscara Amy Adams. 

Katarzyna Wielka 

Rosja, XVIII wiek. Zarówno sytuacja polityczna jak i obyczajowa są niezwykle trudne. W tym wszystkim ona, rządząca nieprzerwanie przez blisko pół wieku – Katarzyna Wielka. Najpotężniejsza w historii monarchini, zmagająca się po śmierci męża z nieprzychylnymi środowiskami, rozpoczyna płomienny romans z dowódcą wojskowym. Pełna intryg i namiętności historia, w której tle rozgrywają się ważne wydarzenia, kształtujące oblicze Rosji. Czteroodcinkowy dramat porywa bez reszty, ukazując burzliwe życie dworu królowej.  

Spisek prochowy 

Żarliwy katolik, Robert Catesby, po śmierci ukochanej żony i ojca postanawia sprzeciwić się represjom narzucanym na jego wiarę przez Anglikanów. To właśnie on był jednym z niewielu, którzy odmówili porzucenia wiary. To doprowadziło go do finansowej, społecznej, a przede wszystkim psychicznej ruiny. Zdesperowany zaczyna rekrutować znajomych i rodzinę do uczestnictwa w skrupulatnie tworzonym planie przeciwko prześladowaniom. Na drodze do sukcesu staje jednak jego niezwykle bystra kuzynka Anne Vaux, która obawia się konsekwencji, jakie przynieść może plan Roberta. 

Euforia 

Rue Bennett to siedemnastolatka, która właśnie zakończyła odwyk. Po powrocie do normalności usiłuje odnaleźć się w świecie bez narkotyków i stworzyć plan na przyszłość. Jej podejście do życia diametralnie się zmienia, kiedy na imprezie poznaje Jules Vaughn, transseksualną dziewczynę, która niedawno wprowadziła się do miasteczka. Podobnie jak Rue dziewczyna zmaga się z demonami przeszłości i próbuje odnaleźć swoje miejsce na ziemi. Nieoczekiwanie okazuje się, że między dziewczynami rozkwita niezwykła realacja 

Mroczne materie 

W mieście dochodzi do coraz częstszych porwań dzieci. Kiedy nieoczekiwanie znika chłopiec, jego najlepsza przyjaciółka Lyra postanawia rozwikłać zagadkowe wydarzenia. Z pozoru zwyczajna dziewczyna rozpoczyna podróż po wielu wymiarach, jednocześnie odkrywając groźny spisek. Aby dowiedzieć się do tak naprawdę się stało, próbuje ustalić, czym jest zjawisko nazywane pyłem. Równocześnie poznaje Willa – odważnego i równie zdeterminowanego w wyjaśnieniu sprawy chłopca. Razem spotykają niezwykłe istoty, których losy spoczywają w ich rękach.  

The act 

Historia kryminalna matki i córki oparta na faktachGypsy dorasta przekonywana przez matkę, że jest ciężko chora – rak, dystrofia mięśniowa, epilepsja, to tylko kilka z wielu schorzeń, na jakie cierpieć miała dziewczyna. Nieoczekiwanie okazuje się, że wszystko to było jednym wielkim kłamstwem, którego dopuściła się Dee Dee. Warunki w jakich przyszło dorastać Gypsy oraz trauma, z jaką musiała się zmierzyć w związku z oszustwem ukochanej matki, doprowadza do makabrycznych wydarzeń. Czy obie kobiety wyjdą cało z tej tragedii?