Outsider – najlepsza adaptacja powieści Stephena Kinga

Outsider to nowy serial HBO, stworzony na podstawie bestsellerowej powieści Stephena Kinga o takim samym tytule. Fabuła serialu skupia się na makabrycznym morderstwie chłopca oraz jego okolicznościach owianych tajemnicą. Premiera dwóch pierwszych odcinków serialu odbędzie się 13 stycznia na HBO i HBO GO.

Dotychczas powstało wiele adaptacji różnych powieści Stephena Kinga. Należą do nich realizowany również przez HBO Smętarz dla zwierzaków, w reżyserii Kevina Kolscha oraz jeden z bardziej znanych filmów 2017 roku To. Outsider, który już niedługo pojawi się na HBO, wyróżnia się jednak na ich tle, co docenia sam twórca pierwowzoruStephen King. Na swoim Twitterze mężczyzna nazwał go jedną z najlepszych adaptacji jego twórczości, co stanowi ogromną zachętę do zapoznania się z tą pozycją.

O czym opowiada Outsider?

Sprawę morderstwa chłopca prowadzi detektyw Ralph Anderson. Dokonuje on szczegółowych oględzin zmasakrowanego ciała, znalezionego w lasach stanu Georgia. Tajemnicze okoliczności przerażającego zdarzenia pokrywają się z osobistą tragedią Ralpha, pogrążonego w żałobie po stracie syna. Skłania to mężczyznę do włączenia w śledztwo prywatną detektyw Holly Gibney, znaną z nietypowych metod pracy. Detektyw Anderson nadzieję, że dzięki jej zdolnościom razem wyjaśnią sprawę, która wydaje się być niewytłumaczalna.

W roli głównej wystąpi Ben Mendelson – nominowany do Nagrody Emmy i Złotego Globu, który jest jednocześnie producentem serialu. Jego barwa głosu oraz postura genialnie współgrają z rolą detektywa Ralpha Andersona – strudzonego pracą stróża prawa, który nie zaakcepował do końca tragedii, jaka go spotkała. Na ekranie zobaczymy także równie znanego Jasona Batemana, który nie tylko wciela się w jedną z pierwszoplanowych postaci, ale także jest reżyserem. Wspólna wizja Outsidera wspomnianych wyżej mężczyzn ma gwarantować mu spójność i dopracowanie w każdym nawet najmniejszym detalu. Ponadto w serialu pojawiają się Cynthia Erivo, Julianne Nicholson, Bill Camp i Mare Winningham.

Od 13 stycznia, kiedy na HBO i HBO GO wyemitowane zostaną dwa pierwsze odcinki serialu, każdy kolejny będzie dostępny co poniedziałek. Twórcy serialu zapowiadają, że warto skupić się na tym co widzimy na ekranie aby nie przeoczyć tego co nie zostało powiedziane. Cisza również ma mieć swoją rolę w serialu Outsider. Czy serialowa wersja powieści Stephena Kinga przebije swój pierwowzór?