Ostre przedmioty: prawdziwy thriller godny uwagi

Ostre przedmioty
fot. HBO GO

Nie ma co ukrywać, że HBO wypuszcza ostatnimi czasy na prawdę dobre seriale, zarówno te oryginalne jak i adaptacje książek. Co można powiedzieć o głośnej produkcji Ostre przedmioty?

Ostre przedmioty to świetny dreszczowiec

Serial jest adaptacją książki autorstwa Gillian Flynn (autorka fenomalnej i również zekranizowanej Zaginionej dziewczyny). Dziennikarka śledcza,Camille Preaker  wraca po wielu latach do rodzinnego miasta. W Wind Gap w niekrótkich odstępie czasowym doszło do dwóch tajemniczych morderstw, wykonanych z ogromną brutalnością. Ofiarami były młode dziewczynki. Camille po namowie szefa zajmuje się artykułem dotyczącym zabójstw. Jednak powrót do domu nie wpływa na nią dobrze. Dziennikarka zmaga się z alkoholizmem, który miał być dla niej pomocą w uporaniu się z ciężkim dzieciństwem, śmiercią ukochanej siostry i burzliwą relacją z matką. Mała mieścina sprawia, że wszystkie złe wspomnienia wracają do Camille.

W Wind Gap nikomu nie można ufać

Nie tylko Camille chce rozwiązać zagadkę śmierci dziewczynek. Detektyw Willis, obcy dla miasta, próbuje za wszelką cenę dowiedzieć się kto jest zabójcą. Niestety, nie pomaga mu w tym tutejszy szeryf. Odkrycie tej mrocznej zagadki powinno być dla tutejszych władz priorytetem, jednak w Wind Gap tworzona jest własna prawda. Można odnieść wrażenie, że małe duszne miasteczko próbuje zamaskować i ukryć wiele ważnych faktów. Intrygi, kłamstwa i poczucie strachu czają się na każdym kroku.

Ostre przedmioty
fot. HBO GO

Ostre przedmioty zapraszają widza do mrocznego świata

Oglądając Ostre przedmioty można, nie raz nie dwa, podskoczyć ze strachu. Szybkie ujęcia, nagłe migawki, postacie pojawiające się w rogach ekranu. Reżyser chce pokazać całkowite zepsucie moralne tego miasta, dzieje się to powoli, pomimo tego, że od początku wyczuwalne jest napięcie i stres głównej bohaterki. Wiemy, że wydarzyło się coś złego, a postacie, które widzimy mogą być za to odpowiedzialne. Mało komu ufamy, tak samo jak Camille.

Obsada Ostrych przedmiotów jest idealna

Amy Adams jako udręczona dotychczasowym życiem Camille pokazuje swoje świetne umiejętności aktorskie. Na jej twarzy widać prawdziwy ból i strach. Głos, mimika i gesty są idealnie dopasowane do postaci. Za każdym razem gdy na ekranie pojawia się Patricia Clarkson (matka Camille) widz odczuwa dyskomfort, jej postać ogranicza nasze pole widzenia, natomiast jej inność nas intryguje (nie do końca pozytywnie). Ale największe brawa należą się młodziutkiej Elizie Scanlen, serialowej Ammie. Aż się nie chce wierzyć, że rola w Ostrych przedmiotach jest jej aktorskim debiutem. Opanowana, skupiona na swojej pracy, stworzyła genialną postać.

Ostre przedmioty
fot. HBO GO

Ostre przedmioty to bardzo dobry thriller

Absolutnie zasłużone 3 nominacje do Złotych Globów oraz 10 nominacji na pozostałych galach. Jest to serial, który świetnie wykorzystał technikę suspenseHistoria zaskakuje, intryguje i wciąga widza. Warto zapoznać się zarówno z książką Flynn jak i z serialem w reżyserii Jeana-Marca Vallée.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o