Timothée Chalamet i Emma Watson w nowym filmie “Little Women”

W sieci właśnie pojawił się pierwszy zwiastun najnowszego filmu Grety Gerwig Little Women. Film został nakręcony na podstawie amerykańskiej powieści Louisy May Alcott o tym samym tytule. Pisarka wydała swoją książkę w 1868 roku. W Polsce Małe Kobietki ukazały się 8 lat później.

Gwiazdorska obsada

Little Women to istna uczta dla fanów XIX-wiecznych powieści miłosnych. To historia czterech sióstr March – Jo, Meg, Amy i Beth, które wkraczają w dorosłość. Już w młodym wieku podejmują wielkie decyzje i poświęcenia. W role małych kobietek wcielą się Emma Watson, Saoirse Ronan, Florence Pugh oraz Eliza Scanlen. Jako Theodore “Laurie” Laurence zobaczymy Timothégo Chalameta. To nie pierwszy raz kiedy Timothée na planie spotyka się z Saoirse Ronan. Aktorzy mieli okazje grać w filmie Lady Bird, gdzie ich postaci także połączyło uczucie.

Fot. YouTube

Rolę ciotki małych kobietek odegra Meryl Streep – aktorkę, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Na swoim koncie ma trzy Oscary dla Najlepszej aktorki pierwszoplanowej za film Żelazna Dama (2011) oraz Wybór Zofii (1982). Już na początku swojej kariery, zaraz po jednej z pierwszych ról jako Linda w Łowcach jeleni została nagrodzona Oscarem za Najlepszą aktorkę drugoplanową za film Sprawa Kramerów (1979).

Fabuła

Co prawda jest to XIX-wieczna powieść o miłości. Ale czy tylko? Otóż nie jest to typowy romans. Historia opowiada przygody silnych i pewnych siebie kobiet. Z powodzeniem możemy ją przełożyć na czasy współczesne. Z pewnością nie tylko ja sądzę, że jest to pozycja warta zarówno przeczytania jak i obejrzenia dla każdej kobiety. Już wcześniej powstały adaptacje filmowe, a nawet mini-serial.

Fot. YouTube

Kiedy premiera?

Fot. YouTube

Data premiery nie jest przypadkowa. Film w kinach na całym świecie pojawi się 25 grudnia 2019r. Akcja w Małych Kobietkach rozgrywa się częściowo zimą, w okresie świątecznym. Wygląda na to, że w tym roku wszyscy znudzeni kiczowatymi filmami o tematyce świątecznej widzowie będą mieli godną alternatywę! Niestety polscy fani będą musieli poczekać odrobinę dłużej, gdyż premierę w naszym kraju zaplanowano na 10 stycznia.

The King – nowy film Netflixa i pierwsze zdjęcie z planu