Najlepsze filmy z Emmą Watson

Emma Watson
fot. trailer filmu, źródło: YouTube

Emma Watson właśnie dzisiaj obchodzi swoje 29. urodziny. Z tej okazji przywołaliśmy pięć najlepszych filmów, w których grała. Najpopularniejszą ekranizacją, którą na pewno wszyscy znają jest seria Harry’ego Pottera. Jakie produkcje jeszcze warto wyróżnić?

Harry Potter

Harry Potter to ekranizacja książek J.K. Rowling, wydawanych w latach 1997-2007. Przygoda Emmy z tym cyklem zaczęła się w 2000 roku, gdy wybrała się na casting. Z powodzeniem otrzymała rolę Hermiony Granger – przyjaciółki głównego bohatera (Daniel Radcliffe). Seria filmów przedstawia świat magii i porównuje go do normalnego ludzkiego świata zwanego “mugolskim”. Jest to najpopularniejsza ekranizacja z udziałem tej aktorki, którą z pewnością każdy kojarzy. Powstało siedem części, które ukazywały się regularnie.

Harry Potter | lista wszystkich części:

Harry Potter i Kamień Filozoficzny
Harry Potter i Komnata Tajemnic
Harry Potter i Więzień Azkabanu
Harry Potter i Czara Ognia
Harry Potter i Zakon Feniksa
Harry Potter i Książę Półkrwi
Harry Potter i Insygnia Śmierci (cz. 1 i 2)

Charlie

Charlie, a właściwie The Perks of Being a Wallflower to amerykański komediodramat w reżyserii Stephena Chbosky’ego. Powstał w 2012 roku. Nastolatek Charlie (Logan Lerman) zmaga się z pewnym problemem. Nie potrafi dopasować się do szkolnego otoczenia. Z najtrudniejszymi życiowymi sytuacjami od zawsze radzi sobie sam. Jednak pewnego dnia Sam (Emma Watson) oraz Patrick (Ezra Miller) podejmują próbę zawarcia przyjaźni z głównym bohaterem, ponieważ dostrzegają w nim coś wyjątkowego.

Bling Ring

Inspiracją do nakręcenia tego kryminału są prawdziwe wydarzenia, które miały miejsce w Ameryce. Wyreżyserowany został przez laureatkę Oscara, Sofię Coppolę. Emma objęła rolę jednego z trzech głównych bohaterów filmu. W pozostałych rolach: Katie Chang oraz Israel Broussard. Trójka przyjaciół od zawsze interesuje się życiem gwiazd. Są zafascynowani ich popularnością oraz luksusowym życiem. Dotychczasowe wydaje się im nudne, więc postanawiają je urozmaicić. Zakładają grupę Bling Ring, która włamuje się do domów hollywoodzkich celebrytów. Pochłania ich obsesja. Dokonują licznych rozbojów, kradną najdroższe rzeczy. Uważają, że dzięki temu ich życie zmieni się na lepsze. Jednak to niesie za sobą poważne konsekwencje.

Piękna i Bestia

Premiera Pięknej i Bestii miała miejsce w 2017 roku. Powstał ana podstawie amerykańskiego pełnometrażowego filmu animowanego z 1991 roku. Bella (Emma Watson) dowiaduje się, że jej ojciec został pojmany i uwięziony w pałacu bestii. Ma tak silne relacje z ojcem, że gotowa jest zamieszkać w zamku potwora, aby go uratować. Dziewczyna zamieszkuje w pięknej komnacie pełnej zaczarowanych przedmiotów (zegar, świecznik, miotełka), z którymi się zaprzyjaźnia. Według nich ich bestia nie jest tak groźna jak wszyscy uważają, o czym później przekonuje się Bella.

The Circle

Film pokazuje co się może stać, kiedy najnowsza technologia pozbawi nas całkowitej prywatności. W główne role wcielili się Emma Watson (Mae) oraz Tom Hanks (Bailey). Młoda kobieta ku swojemu zdziwieniu dostaje pracę w najlepszej firmie informatycznej – Krąg. Poznaje tam mężczyznę, który ma wyjątkowy pomysł na wdrożenie technologii w codzienne życie. Bohaterka jest czujna, stara się obserwować w jaki sposób realizowana jest praca w firmie. Początkowo jest zafascynowana nowoczesnym światem, w który wkracza. Jednak z czasem nie zauważa, że wpadła w pułapkę jej przełożonego.

Zobaczcie recenzję The Circle!