Timothée Chalamet w sidłach nałogu – zwiastun “Beautiful Boy”

W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun wyczekiwanego dramatu Beautiful Boy, w którym główne role zagrają Timothée Chalamet i Steve Carell. Wokół obrazu nakręconego przez Felixa van Groeningena już krążą plotki o potencjalnych nominacjach do Oscara.

Beautiful Boy: co wiemy o produkcji?

Chalamet wciela się w Nica Sheffa, młodego mężczyznę, który walczy z uzależnieniem od narkotyków. Carell portretuje jego ojca, Davida. Fabułę filmu oparto na dwóch powieściach: Davida Sheffa Beautiful Boy: A Father’s Journey Through His Son’s Addiction oraz Nica Sheffa Tweak: Growing Up on Methamphetamines. Zwiastun Beautiful Boy zapowiada prawdziwą ucztę dla fanów zarówno Chalameta, jak i Carella.

Obraz powstaje na podstawie scenariusza, który Groeningen napisał wraz z Luke’em Daviesem. Produkcją zajęło się studio Brada Pitta, Plan B. Stanowisko producentów oprócz Pitta objęli Dede Gardner i Jeremy Kleiner.

Premiera przewidziana jest na 12 października bieżącego roku. To początek sezonu premier późniejszych oscarowych kandydatów. Wziąwszy pod uwagę wcześniejszy sukces obu aktorów w związku z nagrodami Akademii Filmowej (Carell był nominowany w 2015 roku za zaskakującą i przewrotną rolę w Foxcatcherze, natomiast Chalamet oczarował publiczność i krytyków podczas tegorocznej gali przejmującą kreacją zagubionego nastolatka, odkrywającego swoją seksualną tożsamość w Tamtych dniach, tamtych nocach), prawdopodobieństwo, że zostaną co najmniej nominowani i tym razem jest całkiem spore.

Zwiastun Beautiful Boy

Jeśli zwiastun Beautiful Boy trafnie oddaje atmosferę filmu, widzów czeka emocjonalny seans, a szanse na nagrody są faktycznie spore. Przekonajcie się sami.