Steam Link, czyli jak grać na Androidzie w TFT i inne gry

Czy nie mieliście kiedyś ochoty zagrać sobie w ulubioną grę, ale fakt siedzenia przed komputerem  trochę Was zniechęcał? Z pomocą przychodzi Steam Link, który pozwala przenieść naszą bibliotekę gier wprost na telefon!

Czego będziemy potrzebować?

  • komputer z zainstalowaną grą (poradnik oprę o popularne na tę chwilę Teamfight Tactics),
  • Steam na PC,
  • Steam Link z Google Play,
  • Sprawnie działający router,
  • Czas na granie (!!!).

Krok 1 – skonfigurowanie Steama oraz Steam Linka

Pobieramy aplikację Steam Link na nasz telefon.

Uruchamiamy, klikamy Rozpocznij.

Jeśli w naszej sieci WiFi znajduje się komputer z włączonym Steamem, powinno nam się ukazać takie okienko z naszym Steamowym nickiem.

Po wybraniu swojego konta, na telefonie pojawi nam się czterocyfrowy PIN, który musimy wpisać w desktopowej aplikacji Steama, aby sparować oba urządzenia.

Gdy przebrniemy przez te kroki, na telefonie rozpocznie się test, który trwa ok. minuty. Po zakończeniu naszym oczom ukaże się taki obraz:

Jeśli po wciśnięciu Rozpocznij grę na komputerze ujrzymy Steam w trybie Big Picture, a na telefonie pojawi się obraz taki jak na PC, to znaczy, że udało nam się poprawnie skonfigurować i za pomocą Steam Linka połączyć dwa urządzenia.

Czas przejść do następnego kroku!

Krok 2 – uruchomienie gry i konfiguracja przycisków

W zasadzie to jeżeli chodzi o granie w steamowe gry, to sprawa mogłaby się zakończyć na następnym screenie, więc jeżeli komuś zależy tylko na tym, to nie musi sięgać po dalszą część poradnika, choć mimo wszystko zalecam. A nuż kiedyś się przyda.

Aby uruchomić grę wchodzimy w bibliotekę i wybieramy to w co chcemy zagrać. Dalej pozostaje już tylko konfiguracja przycisków, która jest analogiczna do tej z pada od Xboxa. Warto zaznaczyć, że gra niekoniecznie wykryje, że używamy Steam Linka, więc warto w ustawieniach zmienić domyślne sterowanie na kontroler.

Lecz my idziemy krok dalej. Żeby zagrać w Teamfight Tactics, musimy opuścić tryb Big Picture.

Dzięki temu pojawiamy się na pulpicie. Od tego momentu możemy sterować całym naszym PC za pomocą telefonu. Jeżeli chodzi o poruszanie się po pulpicie, folderach i ogólna ewentualna praca z Windowsem, to polecam używanie tego ustawienia (można je zmieniać klikając przycisk w lewym górnym rogu).

Teraz nie pozostało nam nic innego jak uruchomić League of Legends i się zalogować. Klawiaturę rozwijamy klikając w prawym górnym rogu.

Po zalogowaniu się, wybieramy Graj i dołączamy do kolejki TFT (mam nadzieję, że tego nie muszę tłumaczyć). W grze polecam używać kursora bezpośredniego, którego listę gestów zamieszczam niżej.

I tym oto sposobem znajdujemy się w grze. Troszkę wprawy w sterowaniu, które jest bardzo proste i możemy cieszyć się grą nawet jeśli mama każe zejść z komputera, bo już późno.

Cóż nie pozostaje mi więc nic innego jak życzyć wam jak największej ilości wygranych. Do zobaczenia w grze!

PS w FIFĘ grało mi się super, polecam spróbować!

NOWY Pantheon już jutro rano na serwerze!

NOWY Pantheon już jutro rano na serwerze!