Steam Link, czyli jak grać na Androidzie w TFT i inne gry

Czy nie mieliście kiedyś ochoty zagrać sobie w ulubioną grę, ale fakt siedzenia przed komputerem  trochę Was zniechęcał? Z pomocą przychodzi Steam Link, który pozwala przenieść naszą bibliotekę gier wprost na telefon!

Czego będziemy potrzebować?

  • komputer z zainstalowaną grą (poradnik oprę o popularne na tę chwilę Teamfight Tactics),
  • Steam na PC,
  • Steam Link z Google Play,
  • Sprawnie działający router,
  • Czas na granie (!!!).

Krok 1 – skonfigurowanie Steama oraz Steam Linka

Pobieramy aplikację Steam Link na nasz telefon.

Uruchamiamy, klikamy Rozpocznij.

Jeśli w naszej sieci WiFi znajduje się komputer z włączonym Steamem, powinno nam się ukazać takie okienko z naszym Steamowym nickiem.

Po wybraniu swojego konta, na telefonie pojawi nam się czterocyfrowy PIN, który musimy wpisać w desktopowej aplikacji Steama, aby sparować oba urządzenia.

Gdy przebrniemy przez te kroki, na telefonie rozpocznie się test, który trwa ok. minuty. Po zakończeniu naszym oczom ukaże się taki obraz:

Jeśli po wciśnięciu Rozpocznij grę na komputerze ujrzymy Steam w trybie Big Picture, a na telefonie pojawi się obraz taki jak na PC, to znaczy, że udało nam się poprawnie skonfigurować i za pomocą Steam Linka połączyć dwa urządzenia.

Czas przejść do następnego kroku!

Krok 2 – uruchomienie gry i konfiguracja przycisków

W zasadzie to jeżeli chodzi o granie w steamowe gry, to sprawa mogłaby się zakończyć na następnym screenie, więc jeżeli komuś zależy tylko na tym, to nie musi sięgać po dalszą część poradnika, choć mimo wszystko zalecam. A nuż kiedyś się przyda.

Aby uruchomić grę wchodzimy w bibliotekę i wybieramy to w co chcemy zagrać. Dalej pozostaje już tylko konfiguracja przycisków, która jest analogiczna do tej z pada od Xboxa. Warto zaznaczyć, że gra niekoniecznie wykryje, że używamy Steam Linka, więc warto w ustawieniach zmienić domyślne sterowanie na kontroler.

Lecz my idziemy krok dalej. Żeby zagrać w Teamfight Tactics, musimy opuścić tryb Big Picture.

Dzięki temu pojawiamy się na pulpicie. Od tego momentu możemy sterować całym naszym PC za pomocą telefonu. Jeżeli chodzi o poruszanie się po pulpicie, folderach i ogólna ewentualna praca z Windowsem, to polecam używanie tego ustawienia (można je zmieniać klikając przycisk w lewym górnym rogu).

Teraz nie pozostało nam nic innego jak uruchomić League of Legends i się zalogować. Klawiaturę rozwijamy klikając w prawym górnym rogu.

Po zalogowaniu się, wybieramy Graj i dołączamy do kolejki TFT (mam nadzieję, że tego nie muszę tłumaczyć). W grze polecam używać kursora bezpośredniego, którego listę gestów zamieszczam niżej.

I tym oto sposobem znajdujemy się w grze. Troszkę wprawy w sterowaniu, które jest bardzo proste i możemy cieszyć się grą nawet jeśli mama każe zejść z komputera, bo już późno.

Cóż nie pozostaje mi więc nic innego jak życzyć wam jak największej ilości wygranych. Do zobaczenia w grze!

PS w FIFĘ grało mi się super, polecam spróbować!

NOWY Pantheon już jutro rano na serwerze!

NOWY Pantheon już jutro rano na serwerze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here