Metalmania 2020 oficjalnie odwołana

Metalmania 2020 oficjalnie odwołana
fot. Materiały prasowe

Panująca obecnie pandemia koronawirusa w dalszym ciągu zbiera koncertowe żniwo na całym świecie. Ostatnimi czasy oberwało się także i naszej rodzimej Metalmanii. Tegoroczna odsłona imprezy została bowiem anulowana!

Najnowsza edycja Metalmanii miała odbyć się 29 sierpnia na letniej scenie warszawskiego klubu Progresja. Warto wspomnieć, że miała to być pierwsza odsłona imprezy w nowej formie. Po pierwsze, impreza ze Śląska przeniesiona została do Warszawy (co wywołało sporo kontrowersji wśród fanów), a po drugie – festiwal miał odbywać się w formie imprezy Open Air.

Niestety, z powodu obowiązujących obecnie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, impreza się nie odbędzie. Organizator koncertów (Metal Mind Productions) w oficjalnym ogłoszeniu przekazał bowiem, że:

Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce i na świecie oraz odgórne wytyczne władz niestety uniemożliwiają organizację tego festiwalu na poziomie, który zadowoliłby nas jako organizatorów, artystów, a przede wszystkim Was – fanów i uczestników festiwalu. Z żalem musieliśmy podjąć decyzję o odwołaniu tego festiwalu, ale w obliczu obecnych warunków i rzeczywistości, z jaką przyszło się mierzyć każdemu z nas, jest to jedyna słuszna i uczciwa decyzja, jaką mogliśmy podjąć.

Kto miał zagrać?

Podczas tegorocznej edycji Metalmanii, na scenie zaprezentować miały się  między innymi takie legendy muzyki metalowej jak Mayhem, Candlemass, czy chociażby At The Gates. Całkowity planowany line-up festiwalu sprawdzić możecie poniżej:

Pozostało zatem tylko mieć nadzieję, że Metalmania powróci za rok w tak samo silnym składzie!

Metalmania 2020 – zwrot biletów

Jeśli chodzi natomiast o zwrot funduszy przeznaczonych na zakup wejściówek, to otrzymać można go w punktach sprzedaży, w których bilety zostały zakupione. Organizator zachęca ponadto do zapoznania się z resztą ich oferty koncertowej oraz zakupu biletów na inne wydarzenia.