Summer Fog Festival z pierwszymi ogłoszeniami

Summer Fog Festival z pierwszymi ogłoszeniami
fot. Facebook festiwalu

Mamy doskonałą informację dla wszystkich sympatyków klasyki muzyki rockowej! Po niesamowicie udanej, zeszłorocznej edycji Summer Fog Festival, impreza odbędzie się także w 2020 roku! I tak jak ostatnio, na scenie ponownie wystąpi wielu utalentowanych muzyków.

Tegoroczna edycja Summer Fog Festival odbędzie się 12 września, a przynajmniej taką mamy nadzieję. Impreza ponownie będzie miała miejsce w warszawskim Klubie Progresja i po raz kolejny zaprezentuje się podczas niej cała plejada legendarnych muzyków. Przypomnieć warto, że rok temu w ramach festiwalu wystąpili przykładowo Nick Mason z Pink Floyd, David Cross z King Crimson oraz klasycy psychodelicznego rocka, Soft Machine. Jeśli chodzi natomiast o tegoroczny line-up, to i tym razem śmiało można powiedzieć, że organizatory stanęli na wysokości zadania. W tym roku na Summer Fog Festival zawitają bowiem między innymi:

Gong – Pomimo tego, że grupa powstała w 1967 roku, to dopiero teraz wystąpi w Polsce po raz pierwszy! Kapela łączy w swoich brzmieniach elementy progresywnego rocka, jazzu oraz space rocka. Zespół w niektórych kręgach uznawany jest także za jednych z protoplastów muzyki psychodelicznej. Niestety, w zespole nie znajdziemy już żadnego muzyka z oryginalnego składu, ale obecni członkowie kapeli idealnie oddają ducha muzyki swoich poprzedników.

Carl Palmer – Perkusista legendarnej grupy Emerson, Lake & Palmer przyjedzie do Polski ze swoim solowym projektem Carl Palmer’s Legacy ELP. Obecnie, Palmer współpracuje w zespole z Paulem Bielatowiczem (gitara i wokal) oraz Simonem Flitzpatrickiem (gitara basowa). Podczas występów muzyk wraz ze swoimi towarzyszami wykonują największe hity swojej macierzystej kapeli w nowych aranżacjach.

Lion Shepherd – Warszawski kwartet wykonujący mieszankę muzyki progresywnej oraz psychodelicznej. Lion Shepherd będą swego rodzaju polskim rodzynkiem na tegorocznej edycji imprezy, ponieważ jak zapowiada organizator, zespół będzie jedynym przedstawicielem naszej polskiej sceny muzycznej na festiwalu.

Bilety na tegoroczną edycję Summer Fog Festival

Jeśli chodzi o wejściówki na imprezę, to karnety pojawią się w internetowej przedsprzedaży  już w maju. Koszt pojedynczego biletu wynosić będzie 249 złotych.