Spider-Man: Miles Morales tytułem startowym na PS5

Spider-Man: Miles Morales

Insomniac Games ujawniło prace nad Spider-Man: Miles Morales, czyli samodzielnym dodatkiem do oryginału z 2018 roku. Gra będzie tytułem startowym na PlayStation 5 i zadebiutuje jeszcze w tym roku.

Studio Insomniac Games nie próżnuje. Na czwartkowej konferencji Sony Future of Gaming nie tylko poznaliśmy nową grę z serii Ratchet and Clank, lecz również ujrzeliśmy zwiastun Spider-Man: Miles Morales. Jak wskazuje sam tytuł, tym razem rolę protagonisty odegra czarnoskóry przyjaciel Petera Parkera, który w przypadkowy sposób również został ugryziony przez napromieniowanego pająka. Gra zadebiutuje pod koniec roku wyłącznie na PlayStation 5.

Wokół tej produkcji narosło kilka sprzecznych informacji. Pojawiły się głosy, że – wbrew pierwszym wrażeniom wyniesionym z pokazu – nie będzie to pełnoprawna kontynuacja, a jedynie rozbudowane DLC sprzedawane w pakiecie z podrasowanym Spider-Manem z 2018 roku. Najprawdopodobniej prawda leży gdzieś po środku. Według słów dziennikarza Jasona Schreiera i oświadczenia samego Insomniac Games Spider-Man: Miles Morales będzie samodzielną produkcją, jednak o znacznie mniejszej skali niż oryginał. Mowa tu więc o samodzielnym dodatku na wzór Uncharted: Zaginione Dziedzictwo. Tak czy inaczej wygląda na to, że szykuje nam się całkiem solidny tytuł startowy na najnowszą konsolę Sony.

Stray – kocie przygody zmierzają na PS5

Stray – kocie przygody zmierzają na PS5