Take Me There, czyli tydzień z Open’erem

opener
facebook.com/openerfestival/photos/a.405017371967/10156995382346968/?type=3&theater

W tym roku Open’er przybierze nieco inną, wirtualną formę.

Gdyby świat nie został sparaliżowany przez pandemię, już za kilka dni tłumy ruszyłyby w stronę portu lotniczego Gdynia-Kosakowo, aby uczestniczyć w największym wydarzeniu muzycznym, jakim jest Open’er Festival. Tegoroczna edycja miała być już osiemnastą, podczas której mieli wystąpić tacy artyści jak: Kendrick Lamar, A$AP Rocky, Twenty One Pilots czy Taylor Swift.

Twórca Open’era i szef organizującej go agencji Alter Art – Mikołaj Ziółkowski – już wcześniej wspominał o specjalnym projekcie, który ma się odbyć w rzeczywistym czasie festiwalu. W rozmowie z Wyborczą mówił:

Mamy plan i pomysł na to, żeby fanów naszych festiwali, ale i festiwali w ogóle, nie pozostawiać bez specjalnego projektu. Nie jest to namiastka festiwalu, to raczej forma bycia razem, podtrzymania relacji, którą budujemy z uczestnikami od lat. To ma nam w tym roku umilić czas bez Open’era, bez festiwali

I tak, w dniach, w których miał się odbyć festiwal, czyli 1-4 lipca, na stronie opener.pl, wyemitowane zostaną kultowe koncerty z poprzednich edycji festiwalów z lat 2010-2019.

Z domowego zacisza będziemy mogli obejrzeć światowych headlinerów takich jak: Radiohead, The 1975, Foo Fighters czy Queens Of The Stone Age. Nie zabraknie również rodzimych muzyków, takich jak Brodka czy Sorry Boys, a także nieżyjącego Zbigniewa Wodeckiego, który wystąpił wraz z zespołem Mitch & Mitch. Pełny koncertowy rozkład jazdy znajduje się poniżej.

Take Me There! Przed nami wyjątkowy tydzień z Open'erem! Już w środę, kiedy rozpoczynałaby się tegoroczna edycja,…

Publiée par Open'er Festival sur Vendredi 26 juin 2020

 

Open’er 2021

Niedawno poznaliśmy artystów, którzy wystąpią na przyszłorocznej edycji festiwalu. Pierwszego dnia Tent Stage należeć będzie do Thoma Yorke’a, czyli lidera brytyjskiej grupy Radiohead. Drugiego dnia na głównej scenie wystąpi duet Twenty One Pilots. Ponadto na Open’erową scenę zawitają również takie osobowości jak: FKA Twigs, The Chemical Brothers czy Seasick Steve. Bilety zakupione na odwołany z powodu pandemii festiwal zachowują ważność na przyszły rok. Tym razem muzyczne wydarzenie odbędzie się w dniach  30 czerwca – 3 lipca.

Jeszcze przed  wydarzeniem Open’er Festival – TAKE ME THERE, poznamy kolejnych artystów, którzy w przyszłym roku wystąpią na lotnisku Gdynia-Kosakowo.

 

Bilety na przyszłoroczny festiwal trafią do sprzedaży 1 lipca. Będą to: Regular Tickets w cenie 649 zł (karnet 4-dniowy), 459 zł (karnet weekendowy) oraz 315 zł (bilet jednodniowy). W tym roku nie będzie sprzedaży biletów Fan Tix oraz Early Bird Tickets.