Paranoid Mind z nowym teledyskiem

Paranoid Mind

Zespół Paranoid Mind z okazji drugich urodzin debiutanckiej płyty, opublikował teledysk do piosenki Passing Nights

Paranoid Mind to wielkopolski zespół progresywny, który w 2015 roku założyli Piotr Wtorek i Jeremiasz Baum. Od momentu powstania zespół pracował nad swoim pierwszym albumem – najpierw w duecie, a po długich poszukiwaniach, kiedy w 2016 roku do składu dołączył wokalista Michał Łakomy, a rok później basista Adam Wilczek – w kwartecie. Debiutancki album nosi nazwę Ascendence.

To, co tworzy „paranoiczny kwartet”, nie jest łatwe do opisania jednym przejrzystym hasłem, bowiem mamy do czynienia z rockiem, elektroniką, eksperymentem, groove, jazzem i tym, co nosi miano progressive. Dodatkowo grupa używa instrumentarium, które jest inne i ciekawe z tego powodu, że pozbawione gitary elektrycznej. Istotną warstwą przekazu muzycznego jest też strona tekstowa utworów, poetycka, mroczna, wprost paranoiczna, zgłębiająca w strofach zakamarki ludzkiej psychiki, opowiadająca o uczuciach i emocjach, o przemijaniu, słabościach czy zapomnieniu.

Teledysk na drugie urodziny

28 czerwca z okazji drugich urodzin swojej debiutanckiej płyty, zespół opublikował teledysk do Passing Nights. Za słowa do utworu odpowiada Mateusz Wiszniewski.