Tacoma i Next Up Hero za darmo w Epic Games Store

Na Epic Games Store można obecnie przygarnąć za darmo dwie gry: kosmiczną przygodówkę Tacoma od twórców Gone Home oraz Next Up Hero – twin stick shootera z kreskówkową grafiką.

Kolejny tydzień, kolejne darmowe gry od Epic Games Store. W tej materii zmienia się niewiele i Epic ponownie dowozi nam dwie produkcje, w które będziemy mogli pobrać za darmo i przypisać do swojego konta Epic Games Store na stałe. Aby skorzystać z oferty należy wejść do aplikacji, kliknąć zakładkę “sklep” i przejść do strefy z darmowymi grami “kupując” każdą z nich za 0 zł. Z promocji można skorzystać od 23 lipca od godz. 17:00 do 30 lipca do godz 17:00. A co możemy dostać?

Pierwszą z gier jest Tacoma. To kosmiczna przygodówka stworzona przez zespół odpowiedzialny wcześniej za Gone Home. W grze wcielamy się w postać technika w świecie u schyłku 21 wieku. Podróżujemy na stację kosmiczną celem wyciągnięcia rdzenia sztucznej inteligencji pokładu, która jako jedyna wie co się stało z załogą statku, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Po drodze przy użyciu rozszerzonej rzeczywistości poznajemy losy pasażerów statku i składamy puzzle opowieści w całość. Produkcja wciąga w historię, ale w większym stopniu opiera się na przyjmowaniu fabuły, niż gameplayu. Nie oznacza to jednak, że w grze jedynie się chodzi, gdyż twórcy przygotowali dla graczy kilka wyzwań.

Drugą z produkcji jest Next Up Hero – twin stick shooter w którym wcielamy się w jednego z kilku zróżnicowanych wyglądem i taktyką walki bohaterów, a następnie przemierzamy proceduralnie generowane mapy w celu pokonania przeciwników. W izometrycznym rzucie będziemy więc używać szeregu umiejętności walcząc z przeciwnikami i… ginąc, sporo ginąc. W grze zaimplementowany jest ciekawy system, który sprawia, że nasz bohater po śmierci pozostaje na danej mapie jako duch, a my grając kolejnym możemy przywołać jego ducha, by towarzyszył nam w walce i leczył otrzymywane przez nas obrażenia. Im więcej duchów, tym łatwiej. W ten oto sposób stopniowo pniemy się w danej mapie próbując ją ukończyć.

Jak podobają Wam się gry od Epic Games Store z tego tygodnia? Zamierzacie się na którąś pokusić? Dajcie nam znać w komentarzu!

Project Oxygen – gra polskiego studia oficjalne zapowiedziana

Project Oxygen – gra polskiego studia oficjalne zapowiedziana