Project Oxygen – gra polskiego studia oficjalne zapowiedziana

Project Oxygen

Studio Far From Home zapowiedziało swoją pierwszą grę, która ma ukazać się w 2022 roku – Project Oxygen.

Project Oxygen powstaje we wrocławskim Far From Home. Owa firma, mimo że nowa na rynku, posiada całą masę uznanych w branży ekspertów. Tworzą ją między innymi byli członkowie Techland, Farm 51 czy Bloober Team.

Coraz częściej młode studia chcą tworzyć gry przy ciągłym udziale graczy. Nie inaczej będzie w tym przypadku. Gra, której premiera zaplanowana jest na 2022 rok, ma być poprowadzona do sukcesu dzięki graczom. Szef całej operacji sugeruje, że inspiracją dla Far From Home są takie projekty jak Subnautica czy Green Hell, które jak wiemy, pojawiły się niemal znikąd, aby zupełnie niespodziewanie osiągnąć spory sukces. Kluczem do tego ma być właśnie współpraca ze społecznością. Co ciekawe, firma zapowiada również, że wkrótce zadebiutuje na giełdzie, pomimo tego, że nie ma na swoim koncie jeszcze żadnej gry. No cóż, takie mamy czasy, ale może to okazać się zbawienne dla rozwoju branży.

Wracając jednak do samego Project Oxygen Gra zadebiutuje na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Rozgrywka przeniesie nad do postapokaliptycznego świata, spowitego ponurą mgłą. Wcielimy się w naukowca, prawdopodobnie ostatniego na Ziemi, który w swoim ręcznie zbudowanym sterowcu szuka jakichkolwiek form życia. Przez toksyczne opary, otaczające planetę, nie da się już egzystować na globie. Jedynymi bezpiecznymi miejscami są wysokie budowle, budowane przez ludzi przy ostatnich próbach ratunku. Naszym zadaniem będzie eksploracja opuszczonej powierzchni oraz prowadzenie badań naukowych. Gra oparta jest na silniku Unreal Engine. W późniejszym okresie ma zostać doposażona o tryb kooperacji.

Baśniowy Bór – premiera familijnej gry planszowej

Baśniowy Bór – premiera familijnej gry planszowej