Baśniowy Bór – premiera familijnej gry planszowej

Baśniowy bór
źródło: materiały prasowe

Baśniowy Bór przenosi nas do świata, który z pewnością znamy z książek z bajkami. Stajemy się następcami legendarnych Trzech Małych Świnek i z pomocą ferajny baśniowych towarzyszy budujemy królowi piękne domostwa. Jednak to zadanie nie jest takie proste. Na naszej drodze pojawiają się niebezpieczeństwa, które musimy pokonać.

Od dziś już oficjalnie możemy poznać Baśniowy Bór od Factory of Ideas. Planszówka właśnie trafiła do sprzedaży. W rozgrywce spotkamy się z m.in. z Calineczką, Śnieżką, Czerwonym Kapturkiem, a nawet z Ciastkiem.

Baśniowy bór
źródło: materiały prasowe

Rozgrywka

Stajemy do wyścigu o to, komu pierwszemu uda się postawić trzy kompletne domy dla króla. Będziemy musieli użyć sprytu, żeby zebrać jak najwięcej odpowiednich surowców oraz mądrze korzystać z pomocy postaci ze znanych wszystkim baśni i bajek. Tylko ten gracz, któremu uda się wyprowadzić wszystkich “w pole” i zręcznie uniknąć pułapek oraz niebezpieczeństw, zostanie zwycięzcą.

Baśniowy Bór łączy w sobie elementy gry w zarządzanie surowcami, strategii oraz gry blefu ze sporą dawką negatywnej interakcji. Musimy wykazać się przewidywalnością zagrań przeciwników, a także zrobić wszystko, by przeszkodzić im w planach. Planszówka przeznaczona jest dla maksymalnie 4 graczy powyżej 6 roku życia. Jej cena to 199 złotych.

Frozen Frontier – nowa planszówka od Cosmodrome.Games

Frozen Frontier – nowa planszówka od Cosmodrome.Games