Frozen Frontier – nowa planszówka od Cosmodrome.Games

Frozen Frontier
źródło: materiały prasowe

Frozen Frontier przeniesie nas do 2100 roku, gdzie populacja osiągnęła 14 miliardów. Na Ziemi brakuje surowców, a ludzie popadli w ubóstwo. Dopiero odkrycie tuneli czasoprzestrzennych na obrzeżach układu słonecznego dało nadzieję.

Wydawnictwo Cosmodrome.Games zapowiada Frozen Frontier; nową grę o tematyce podobnej do fabuły znanego serialu The100. Póki co nie zdradzają daty premiery, ale pewnym jest, że gra ukaże się jeszcze w tym roku.

Fabuła

Rok 2100… Populacja Ziemi osiągnęła 14 miliardów. Globalna nierówność, problemy gospodarcze i środowiskowe spowodowały brak zasobów, zanieczyszczenie powietrza, głód i ubóstwo. Ludzie próbowali rozwiązać ten kryzys, ale wszystkie działania były bezużyteczne, nawet misje kolonizacji Układu Słonecznego nie były w stanie rozwiązać tych problemów. Odkrycie „tuneli czasoprzestrzennych” pozwoliło ludziom zrobić pierwszy krok w kierunku gwiazd. Ekspedycja „Argo”, której jesteśmy członkami  odkryła nową planetę Janus. Z powodu wolnego obrotu wokół własnej osi, jedna strona Janusa obróciła się na stałe w stronę słońca. W tym gorącym piekle wytwarza się Hel-3, który następnie jest przenoszony przez wiatry na zimną stronę Janusa. W takich warunkach (temperatura minus 180 stopni) możliwe jest wytworzenie tego rzadkiego izotopu, który jest niezbędny do rozwoju energii termojądrowej na Ziemi.

Rozgrywka

Wcielamy się w rolę kolonizatorów, którzy przybywają do Janusa na początku drugiego etapu kolonizacji: pierwsza eksploracja została już przeprowadzona, powstały place budowy dla obiektów naukowych i przemysłowych. Naszym celem jest zapewnienie nieprzerwanych dostaw energii i zasobów na Ziemię. Dodatkowo, musimy na bieżąco dostosowywać się do stale rosnącego napływu kolonistów i zwiększać wartości akcji naszej firmy.

Gra trwa 3 rundy, na które składają się tury graczy. Z kolei tura gracza jest podzielona na kilka faz:

  • Przeprowadzanie i odbieranie projektów
  • Główna akcja, czyli budowanie lub eksploatacja
  • Sprawdzanie warunków zakończenia rundy i fazy generowania przychodów, jeśli są spełnione.
Frozen Frontier to gra przeznaczona dla maksymalnie 4 graczy powyżej 12 roku życia. Rozgrywka przyniesie 120 minut rozrywki, jednak na ten moment wydawca nie zdradza jaki będzie jej koszt.

Lost Ruins of Arnak – polska edycja od Rebel.pl [zapowiedź]

Lost Ruins of Arnak – polska edycja od Rebel.pl [zapowiedź]