Ceny PlayStation 5 i Xbox Series X pojawiły się w wielu sklepach

Cena PlayStation 5

Wiele ze sklepów w Polsce zaczęło ujawniać ceny konsol dziewiątej generacji: PlayStation 5 i Xbox Series X.

W ciągu ostatniego dnia kilka sklepów “przypadkowo” opublikowało na łamach swoich stron ceny nowych konsol. Nie trudno się temu dziwić: temat cen tych sprzętów budzi wielkie emocje, a ci z dostawców którzy odpowiednio szybko pozwolą na zamówienia przedpremierowe mogą spodziewać się całej rzeszy klientów (także tych obawiających się podwyżek). W Polsce na stronach między innymi x-komu czy Media Expertu pojawiły się ceny dwóch konkurencyjnych konsol: PlayStation 5 oraz Xbox Series X.

Cena PlayStation 5

Obydwa sprzęty zostały wycenione na 2499 zł. Jak to się ma do poprzednich generacji? PlayStation 3 w Polsce wycenione na premierę było na 2777 zł (jednak niedługo później spadło do 1599 zł), Xbox 360 zaś 1199 za wariant słabszy i 1599 za mocniejszy. PlayStation 4 i Xbox One na premierę kosztowały z kolei 1799 zł. Cena jest więc w przeliczeniu na złotówki większa (więc i za pewne w dolarach będzie podobnie). Patrząc jednak po pierwszych reakcjach internautów kosz taki jest dla nich do przyjęcia. A dla Was?

To ile wydamy na konsole nie jest jeszcze do końca przesądzone, bowiem koncerny nie potwierdziły czy na pewno właśnie tyle będą kosztować nowe gamingowe sprzęty. x-kom tłumaczy się błędem pracownika, jednak nie zaprzecza jednoznacznie, że cena była prawidłowa. Jak będzie naprawdę przekonamy się za pewne na dniach.

Dajcie nam znać czy czekacie na nowe PlayStation 5 i Xbox Series X oraz czy planujecie je zakupić na premierę!

Cena PlayStation 5 i Xbox Series X

Crysis Remastered już wkrótce na Nintendo Switch

Crysis Remastered już wkrótce na Nintendo Switch