Taco Hemingway wraca z nowym singlem!

Po przerwanej przez pandemię trasie Taco Hemingway postanowił skupić się na pracy nad kolejną płytą. W międzyczasie wziął udział w #hot16challenge2, wystąpił gościnnie w piosence Artura Rojka i założył nową wytwórnię. W końcu przyszedł jednak czas na zaprezentowanie nowej muzyki.

Osiem gwiazd

Utwór, który pojawił się w serwisie YouTube 10 lipca nosi nazwę Polskie Tango i jest komentarzem rapera odnośnie sytuacji w Polsce. Za produkcję odpowiada Lanek. Sens utworu można podsumować refrenem.

Tańczę polskie tango
Nogi w błocie mam, bo Wisła to grząskie bagno
Narodowe barwy mamy jak Santa Claus
I to ma sens, bo przestałem wierzyć w Polskę dawno

Wielką dyskusję wzbudziły także ostatnie sekundy klipu, gdzie pod znikającymi fragmentami filmów z Polskiej Kroniki Filmowej znajduje się osiem gwiazdek – symbol, który powstał w ciągu ostatnich miesięcy i służy do wyrażania dezaprobaty rządzącym.

Z jednej strony Jarmark

Wraz z nowym singlem pojawiła się zapowiedź płyty. Następca zeszłorocznego krążka Pocztówka z WWA lato ’19 zatytułowany będzie Jarmark. Prócz nazwy i przybliżonej daty wydania, która według której płyta ma się ukazać jeszcze tego lata, nie wiemy wiele. Wspomniana wcześniej ostatnia płyta rapera została ciepło przyjęta przez fanów i krytyków, a platyną zdążyła pokryć się w trzy miesiące.

Taco Hemingway

Taco, właściwie Filip Szcześniak, urodził się w 1990 roku w Kairze. Swoją karierę rozpoczynał w 2011, wydając mixtape’y nagrywane w piwnicy domu jego matki. Wysyłał swoje utwory do wytwórni Prosto i Alkopoligamii. Po braku odpowiedzi zdecydował się napisać do Asfalt Records, gdzie jego piosenki spotkały się z zainteresowaniem. W 2015 wydano reedycje dwóch mixtape’ów – Trójkąt Warszawski i Umowa o Dzieło. Jego pierwszym albumem studyjnym był wydany w 2016 Marmur. Jarmark będzie piątą studyjną płytą rapera. Taco jest także częścią duetu Taconafide (tworzonego wraz z raperem Quebonafide). Panowie wydali razem w 2018 płytę zatytułowaną SOMA 0,5 mg. Często też obok jego nazwiska wymieniany jest Dawid Podsiadło, z którym raper zorganizował wspólny koncert w 2019. Wokalista wystąpił gościnnie na dwóch piosenkach Hemingwaya z ostatniej płyty.