Wydziarane gwiazdy muzyki: Lena Scissorhands

Lena Scissorhands (właściwie Elena Cataraga) obchodzi dzisiaj (22 listopada). Jest wokalistką i autorką tekstów w grupie Infected Rain. Prowadzi także własny kanał na YouTube – Bananas. Weganka, miłośniczka Disneya i Tima Burtona. A także posiadaczka mnóstwa kolorowych tatuaży, o których właśnie dziś dowiecie się trochę więcej!

Scoverowane tatuaże

Pierwszy tatuaż Leny znajduje się na lewej łopatce i przedstawia małego czarno-białego anioła. Jest on obecnie zakryty przez duże anielskie skrzydła. Powstał, kiedy Lena miała 16-17 lat.

Innym tatuażem, który został scoverowany, jest tribal w dolnej części pleców Leny. Powstał we Włoszech, gdzie Lena studiowała i mieszkała przez 5 lat. To był jej drugi tatuaż. Godne uwagi jest to, że przed scoverowaniem został potraktowany laserem. Jednak Lena miała tylko dwie sesje usuwania tatuażu laserem. Teraz ten tatuaż jest zakryty przez czaszkę z kwiatami po obydwu stronach. Aczkolwiek cover ten nie jest jeszcze skończony.

Anielskie skrzydła i czaszka z kwiatami została wykonana przez Alexandra Pancho, który tworzy w Mołdawii (skąd Lena pochodzi). Wykonał on cały prawy rękaw Leny – nie licząc dłoni. To on jest też twórcą królika z Alicji w Krainie Czarów, który wokalistka ma na lewym udzie oraz Brawurki z Atomówek.

Siostrzany tatuaż

Wspomniana wyżej Brawurka znajduje się na lewej ręce Cataragi. Jest to tzw. siostrzany tatuaż, ponieważ jej dwie siostry również mają wizerunki Atomówek na swoich rękach. Wszystkie trzy uwielbiały tę kreskówkę, kiedy były małymi dziewczynkami.

Z miłości do Tima Burtona

Lena ma dużo tatuaży związanych z filmami. Jednym z nich jest Edward Nożycoręki z filmu Tima Burtona o tym samym tytule. Piosenkarka bardzo się identyfikuje z tą postacią (co widać m.in. po pseudonimie artystyki). Powyżej Edwarda znajduje się portret, który jest połączeniem Sweeney Todda (z filmu Burtona Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street) i Szalonego Kapelusznika (Alicja w Krainie Czarów, również autorstwa Tima Burtona). Inną postacią z Alicji w Krainie Czarów jest kot z Cheshire, który zdobi lewą dłoń artystki.

Filmowo-kreskówkowe tatuaże Leny

Na lewym ramieniu znajduje się Yoda z Gwiezdnych wojen. Również na lewej ręce widnieje Mario z gry Super Mario. Jest to pierwsza gra, w którą zagrała piosenkarka. We wewnętrznej stronie lewej dłoni Leny widać motyw z filmu Piąty element. Na tej samej dłoni, po wewnętrznej stronie palców widnieje napis: „Feel Me”. Analogicznie – na prawej dłoni również znajduje się napis: „Hear Me”.

Ponadto, Lena ma wytatuowaną Babcię Willow (z filmu Pocahontas), Rafikiego (z Króla Lwa) i robota Wall-e (z kreskówki Wall-E). Zdaniem Leny, historia z tej ostatniej to „najlepsza love story ever”. Z kolei Rafiki ma przypominać wokalistce o medytacji i życiowej mądrości.

Inne kreskówkowe prace to: Big Hero 6 i Baymax (z filmu Wielka Szóstka), Jimminy Cricket (z Pinokia), filiżanka i dzbanek z filmu Piękna i Bestia oraz Gapcio z filmu Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków, Alison z Alicji w Krainie Czarów. Na lewej nodze gwiazdy znajduje się portret Drakuli, granego przez Gary’ego Oldmana.

Przyjacielski tatuaż

Na prawym nadgarstku widnieje mały kosmita. Jest to obrazek, który Lena wykonała wraz ze swoją przyjaciółką, która stworzyła okładki pierwszych trzech płyt Infected Rain. Reprezentuje on znak zodiaku Skorpiona – zarówno ona, jak i Lena wywodzą się spod tego znaku.

Muzyczne tatuaże

Wokalistka ma też sporo tatuaży związanych z jej zespołem. Na palcach na wytatuowany napis „Love Rain”, nawiązujący właśnie do Infected Rain. Wewnętrzną stronę prawej dłoni Leny zdobi liczba 86, która jest tytułem trzeciego albumu grupy. Na jej brzuchu można zobaczyć lustro, które jest częścią okładki drugiej płyty IR – Embrace Eternity. Został on wykonany przez artystę z Mołdawii – Sergheie’a Butuca. Na prawym nadgarstku widnieje data – 25 lutego 2014 roku. Tego dnia grupa miała poważny wypadek samochodowy, kiedy wracali z koncertu w Moskwie. Lena uważa, że ten dzień to jej „drugie urodziny”. Na prawej ręce znajduje się napis: „A freak removed to heaven”. Jest to cytat z piosenki Infected Rain – Homeless. Następnym cytatem IR jest: „My body is my cage, my past is my religion” z utworu My Cage (z płyty Embrace Eternity). Jest to jedno z mott Leny. Piosenkarka ma także wytatuowaną nazwę najnowszego albumu grupy – Endorphin.

Tatuaż, którego znaczenia nie trzeba nikomu tłumaczyć, przedstawia mikrofon i znajduje się na wewnętrznej części ramienia. Innym tatuażem związanym z byciem wokalistką jest tygrys na prawej dłoni. Lena mocno utożsamia się z tym zwierzęciem, ponieważ w prawej dłoni trzyma mikrofon, do którego krzyczy – tak jak tygrys. Poza tym, artystka uwielbia tygrysy i urodziła się w chińskim Roku Tygrysa (1986).

Z muzycznych tatuaży Lena ma także małą nutkę na serdecznym palcu prawej dłoni i na prawym uchu. Artystka rozpoczęła też tatuowanie swojej prawej nogi – projekt ten zakłada połączenie portretów wokalistów, którzy w taki czy inny sposób wpłynęli na Lenę, z motywem róży. Na razie powstał portret Mitcha Luckera (śp., Suicide Silence) i Chino Moreno (Deftones).

Najbardziej bolesny tatuaż Leny

Najbardziej bolesny tatuaż znajduje się z tyłu jej głowy. Jest to róża połączona z rozgwieżdżonym niebem.

Pozostałe tatuaże Scissorhands

Na prawej nodze Leny widnieje kwiat – wykonany przez wspomnianego wyżej Butuca. Jest to odwzorowanie zdjęcia, które wykonała piosenkarka podczas wizyty w Disneylandzie. Na lewej dłoni znajduje się też napis: „Live Life Hard!”. W tym samym miejscu, ale na prawej dłoni widnieje „Don’t push!”. Pod linią bielizny znajdują się wytatuowane czereśnie.

Na klatce piersiowej Leny znajdują się dwie prace – różowe nożyczki oraz bardzo duży projekt przedstawiający granat, róże oraz świece.

Najnowszy tatuaż Leny

Najnowszą pracą, która znalazła się na ciele Leny, jest czarna, geometryczna praca wykonana przez jej znajomego. Znajduje się ona na plecach. Według Instagrama wokalistki w procesie tworzenia znajduje się kolejne dzieło – również w geometrycznym stylu.