Corey Beaulieu: 10 urodzinowych faktów

Corey Bealieu: 10 urodzinowych faktów. Muzyk obchodzi dzisiaj (22 listopada) urodziny. Z tej okazji zapraszam Was na 10 faktów o nim!

  1. Corey dołączył do zespołu Trivium w 2003 roku – tuż po wydaniu przez grupę albumu Ember to Inferno. Od tamtego czasu wydał z kapelą 8 płyt: Ascendancy, The Crusade, Shogun, In Waves, Vengeance Falls, Silence in the Snow, The Sin and the Sentence i What the Dead Men Say.
  2. Współpracował z takimi twórcami, jak Annihilator (płyta Metal), Dirge Within (Force Fed Lies) lub Lizzy Borden (Appointment with Death). Pojawił się też gościnnie w projekcie Roadrunner Project – Roadrunner United w piosence In the Fire.
  3. W 2007 roku występował na koncertach wraz z Machine Head.
  4. Jest pochodzenia francusko-kanadyjskiego.
  5. Ma starszą siostrę Sandy.
  6. Chodził do liceum w Foxcroft Academy.
  7. W 2003 roku ukończył Full Sail University.
  8. Grał w hokeja na lodzie.
  9. Zaczął grać na gitarze w wieku 14 lat. Zapragnął zostać muzykiem, kiedy odkrył muzykę Metalliki. Jak sam powiedział o swoich początkach przygody z muzyką:

„Słyszałem muzykę od mojej siostry i rodziców, ale nigdy nie byłem tym zainteresowany. W jakiś sposób moi rodzice otrzymali Use your illusions 1 i 2 [trzeci album Guns N’Roses]. Chyba im się to nie podobało. Kiedy się ukazały, były to wielkie płyty! Każdy, kto słuchał muzyki, w końcu to sprawdził. Zdecydowanie wzbudziło to moje zainteresowanie rockiem i metalem. (…) Interesowałem się grą na gitarze i moi rodzice rzucili mi wyzwanie, bym to przetestował, jeśli podchodzę do tego wystarczająco poważnie. Kiedy usłyszałem Metallikę, to naprawdę mnie ożywiło. W porównaniu do Guns N’Roses, Metallica ma te wielkie ciężkie riffy. Guns n Roses są bardziej zorientowani na rocknrollowego bluesa. Uwielbiam Guns n Roses, ale kiedy usłyszałem – myślę, że to był pieprzony Master Of Puppets… To mnie po prostu złapało, byłem bardzo zainteresowany graniem w ten sposób. To muzyka wskazała mi drogę”.

  1. Przez kilka lat, aż do matury, brał lekcje gry pod okiem Billa Pierce’a.

Trivium Polska 2021

Trivium pojawią się w naszym kraju. Zagrają 13 grudnia 2021 roku w warszawskiej Stodole. Wraz z nimi zaprezentują się Heaven Shall Burn, Tesseract oraz Fit For An Autopsy.