Wszystkiego najlepszego, Mick Jagger!

mick jagger
instagram.com/therollingstones/

Mick Jagger, ikona muzyki, człowiek, którego sukces to drugie imię, obchodzi dzisiaj swoje 77. urodziny. Z tej okazji życzymy mu wszystkiego najlepszego!

Tego dnia, 1943 roku w rodzinie klasy średniej w brytyjskim mieście Dartford przyszedł na świat Mick Jagger. Matka Jaggera była australijską emigrantką należącą do Partii Konserwatywnej, zaś ojciec był nauczycielem. Jagger miał kontynuować zawodową tradycję po ojcu i dziadku.

Już jako dziecko Jagger zapałał miłością do śpiewania. Był członkiem chóru kościelnego oraz śledził na bieżąco poczynania największych gwiazd muzyki. Jako 19-latek zaczął występować publicznie. Nie miał wykształcenia muzycznego, ale nuty nie były mu potrzebne do tego, by zadziwiać publiczność.

Mick uczęszczał do Dartford Grammar School, gdzie zdał trzy matury z bardzo dobrym wynikiem, co pozwoliło mu dostać stypendium w London School of Economics, gdzie uczęszczał na kursy biznesowe. Studiów jednak nie ukończył, gdyż postanowił skupić się na rozwijaniu swojej kariery muzycznej.

 

The Rolling Stones

Historia zespołu zaczyna się zupełnie niewinnie. W 1962 roku Brian Jones zamieszcza ogłoszenie w czasopiśmie muzycznym Jazz News, dotyczące poszukiwania muzyków w celu uformowania nowego zespołu. Jako pierwszy zgłosił się Ian Stewart, następnie gitarzysta Geoff Bradford. Pewnego dnia Mick Jagger wraz ze swoim przyjacielem Keithem Richardsem wybrali się na jedną z prób zespołu Jonesa. Obaj szybko się do niego przyłączyli, zastępując obecnego gitarzystę. Wraz z dołączeniem nowych członków do grupy, zespół przyjął nazwę The Rollin’ Stones zainspirowaną utworem Muddy’ego Watersa, którego muzycy uwielbiali słuchać w wolnym czasie. Premierowy występ grupy w Marquee Club okazał się się być kluczem do osiągnięcia światowego sukcesu.

https://www.instagram.com/p/Bm6geM2H3h5/

Życie gwiazdy rocka

Nie da się ukryć, że Jagger jest kobieciarzem. Spotyka się z wieloma kobietami, jednak żadnej, nawet po zawarciu związku małżeńskiego, nie był w stanie na dłużej przy sobie zatrzymać. Niestałość w uczuciach spowodowała, że Mick jest ojcem siedmiorga dzieci z czterema różnymi partnerkami. Muzyk ma też drugą miłość – krykieta. Jest założycielem Jagged Internetworks, firmy, która zajmuje się promowaniem wydarzeń sportowych w internecie. Obecnie majątek osobisty muzyka szacuje się na 225 milionów funtów.