Wszystkiego najlepszego, Dan Smith!

Dan Smith
instagram.com/bastilledan/?hl=en

Dla fanów Bastille nadszedł wyjątkowy dzień. To właśnie dzisiaj, 14 lipca swoje urodziny obchodzi Dan Smith, wokalista tego brytyjskiego zespołu.

Dokładnie 34 lata temu w Londynie, na świat przyszedł Daniel Campbell Smith. Już w wieku 15 lat próbował swoich sił we własnych kompozycjach. Trzymał to jednak w sekrecie przed najbliższymi. Sekrety nie są jednak wieczne i w końcu najlepszy przyjaciel Dana dowiedział się o jego tajnej pasji. Właśnie on zachęcił młodego studenta do podzielenia się ze światem swoją twórczością.

View this post on Instagram

Ready for the London Palladium tonight! @warchilduk

A post shared by B△STILLE (@bastilledan) on

Dan przez jakiś czas próbował kariery solowej. W serwisie YouTube można znaleźć wiele oryginalnych piosenek muzyka. Eksplorując jego solową twórczość, można stwierdzić, że już wtedy miał potencjał na artystę światowej sławy. Zarówno solo, jak i w zespole, który później założy, jest tak samo doskonałym muzykiem.

 

Era Bastille

Historia założenia tego brytyjskiego zespołu, który zaczerpnął nazwę z historycznego francuskiego zamku, jest interesująca, dlatego że, członkowie bandu nie znali się wcześniej. Przyszły perkusista zespołu (Chris Wood) chciał dorobić sobie jako nauczyciel perkusji. Szukając zainteresowanych, rozdawał ulotki na ulicy. Zupełnie przypadkiem, Dan otrzymał taką ulotkę. Chłopaki szybko się zakumplowali i razem muzykowali. Do stworzenia zespołu brakowało im jednak osoby odpowiedzialnej za klawisze i basisty. Ten drugi (William Farquarson) niedługo potem dołączył do zespołu. Klawiszowca (Kyle Simmons) Dan poznał na jednej z imprez i zaprosił do stworzenia niesamowitego projektu. I tak właśnie, w 2010 roku powstał indie popowy zespół, który trzy lata później, za sprawą piosenki Pompeii, znalazł się w odbiornikach radiowych mieszkańców całego globu.

Wielka kariera

Niewątpliwie tak ciężko pracująca i bardzo utalentowana postać, jaką jest Dan Smith, zasługuje na sukces. Muzyk sam pisze i aranżuje wszystkie piosenki Bastille. Jest multiinstrumentalistą. Gra nie tylko na fortepianie, ale również na perkusji, a także na melodyce. Mimo ogromu pracy, którą wykonuje dla zespołu, znajduje czas na solowe projekty. Jednym z nich jest współpraca z brytyjskim DJ-em Naughty Boy’em.

Z okazji urodzin życzymy Danielowi szczęścia, spełnienia marzeń oraz jeszcze więcej cudownych kompozycji solowych, jak i zespołowych. Sto lat!