Mistrzostwa Świata League of Legends odwołane?!

Mistrzostwa Świata League of Legends
Czy Mistrzostwa Świata League of Legends sezonu 10 odbędą się?

Mistrzostwa Świata League of Legends, to największe cykliczne wydarzenie esportowe na świecie. Co roku gromadzi ono przed odbiornikami miliony fanów z całego świata. Na przestrzeni lat mogliśmy obserwować ciągłą ewolucję tego fenomenu, rok w rok widząc coraz to większe zapełniające się fanami sportów elektronicznych stadiony. Czy Mistrzostwa Świata odbędą się jednak w obecnych warunkach spowodowanych epidemią Covid-19?

Mimo zniesienia dużej ilości obostrzeń związanych z kwarantanną, cały świat zmaga się wciąż z epidemią wirusa Covid-19. Sytuacja ta miała już wpływ na odwołanie tegorocznego Mid-Season Invitational oraz Rift Rivals. Nikt jednak nie spodziewał się, że jej żniwem mogą paść także tegoroczne Mistrzostwa Świata w League of Legends.

Jak podaje dziennikarz esportowy Rod Breslau (@Slasher), Chiny odwołały właśnie wszystkie międzynarodowe wydarzenia sportowe do końca bieżącego roku. Oznacza to, że tegoroczne Mistrzostwa Świata, które miały odbywać się w Szanghaju zostaną odwołane lub odłożone w czasie. Oryginalną informację znajdziecie poniżej.

Do innych możliwych rozwiązań należy oczywiście zmiana lokalizacji rozgrywek (co wydaje się dość mało prawdopodobne z powodu panującej epidemii) lub całkowite rozegranie ich online. Riot Games nie zabrało jednak jeszcze głosu w tej sprawie.

A co wy sądzicie o tej sytuacji? Usatysfakcjonowały by was “Worldsy” online? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Spirit Blossom w League of Legends!

Nowy bohater, event, skiny, zapowiedź skórek Prestige?! – League of Legends