Bastille wydają rozszerzoną wersję albumu

Pomimo tego, że ich najnowszy album Doom Days został wydany zaledwie kilka miesięcy temu, brytyjski zespół Bastille nie zwalnia tempa. Posłuchajcie reedycji – This Got Out Of Hands!

Jeszcze nie tak dawno temu recenzowaliśmy dla Was trzeci album Bastille – Doom Days. Dziś chłopaki z zespołu podzielili się z fanami reedycją albumu. Możemy na niej znaleźć nowe piosenki, wersje utworów z Doom Days razem z The Chamber Orchestra Of London i kilka innych smaczków.

Doom Days

Koncepcją ostatniej płyty była post-apokaliptyczna impreza, którą rozpoczynamy kwadrans po północy z piosenką Quarter Past Midnight i kończymy kolejnego dnia “budząc się na podłodze w kuchni” podczas utworu Joy.

Bastille na trzecim albumie prezentują najbardziej prowokujące, życiowe i bezkompromisowe teksty w dotychczasowej karierze. Zespół zanurza się w lękach całego świata, jak również dotyka problemów na intymnym poziomie. Wielokrotnie podczas odsłuchu „Doom Days” usłyszymy o rzeczach, z którymi możemy się utożsamić. Brytyjski kwartet wypracował unikatowe, filmowe brzmienie, które sprawia, że nawet popowy kawałek może poruszać istotne tematy.

Doom Days (This Got Out Of Hands!)

 1. Quarter Past Midnight
 2. Bad Decisions
 3. The Waves
 4. Divide
 5. Million Pieces
 6. Doom Days
 7. Nocturnal Creatures
 8. 4am
 9. Another Place
 10. Those Nights
 11. Joy
 12. Admit Defeat
 13. Good Lesson
 14. Easy Days – Demo
 15. When I Watch The World Burn All I Think About Is You – Demo
 16. Another Place feat. The Chamber Orchestra Of London
 17. Final Hour
 18. Milion Pieces feat. The Chamber Orchestra Of London
 19. Comfort Of Strangers
 20. Another Place feat. Alessia Cara
 21. Hangin’
 22. Can’t Fight This Feeling feat. The Chamber Orchestra Of London

 

Bastille

Zespół składa się z 4 członków Daniel Campbell Smith (wokal, klawisze) Kyle Jonathan Simmons (klawisze), William Farquarson (bas, gitara), Chris „Woody” Wood (perkusja). Na rynku muzycznym zadebiutowali w 2013 roku płytą Bad Blood i singlem Pompeii, który swego czasu nucił każdy. Potem w 2016 roku wydali Wild World. Muzyka zespołu jest zmieszaniem indie rocka, rocka, muzyki elektronicznej i synthpopu. 14 czerwca zespół podzielił się ze światem trzecią płytą – Doom Days.

 

“Wyrzuty sumienia niczego nie zmienią” – Bastille “Doom Days” [recenzja]