Tony Bennett i Diana Krall – nowy album jazzowego duetu

Tony Bennett i Diana Krall

Tony Bennett i Diana Krall zapowiedzieli wspólny album, który ma się ukazać jeszcze w tym roku! Sprawdźcie szczegóły dotyczące tego wydawnictwa.

Legenda wokalistyki jazzowej – Tony Bennett

Tony Bennett to 92-letni, doskonale znany na całym świecie amerykański wokalista jazzowy. W ostatnim czasie spore sukcesy odnosiły jego duety ze znanymi i lubianymi artystami, m.in. Cheek to Cheek z Lady Gagą. Muzyk współpracował również z takimi ikonami jak: Amy Winehouse, Elton John, Bono czy też Stevie Wonder. Mimo wieku nie zwalnia on tempa i wciąż tworzy nowe projekty. Najświeższy z nich ma ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym roku, a do jego powstania została zaangażowana wieloletnia przyjaciółka Bennetta.

Tony Bennett i Diana Krall zapowiedzieli wspólny album

Tony Bennett przy okazji swoich urodzin ogłosił nowy muzyczny projekt. Postanowił on stworzyć kolejny duet, tym razem z Dianą Krall, z którą przyjaźni się już kilkadziesiąt lat. Oboje koncertowali już razem w 2000 roku oraz nagrali duety na dwóch ostatnich albumach Bennetta: DuetsPlayin’ With My Friends. Płyta, która ukaże się już 14 września 2018  roku, nosi nazwę Love Is Here To Stay. Jest ich pierwszym tak dużym, wspólnym projektem muzycznym. Zostanie ona wydana kilka dni przed 120 rocznicą urodzin George’a Gershwina i zawierać będzie jego kompozycje, m.in. Fascinating Rhythm, Love Is Here To Stay, S Wonderful oraz They Can’t Take That Away From Me.

W sieci dostępny jest już do odsłuchu singiel Fascinating Rhythm

Tracklista płyty:
 1. ’S Wonderful
 2. My One And Only
 3. But Not For Me (Diana Krall solo)
 4. Nice Work If You Can Get It
 5. Love Is Here To Stay
 6. I Got Rhythm
 7. Somebody Loves Me
 8. Do It Again
 9. I’ve Got A Crush On You
 10. Fascinating Rhythm
 11. They Can’t Take That Away From Me
 12. Who Cares? (Tony Bennett solo)

źródło: www.jazzfm.com; facebook.com/tonybennett

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o