Lady Gaga odwołuje koncerty w Europie z powodu choroby

Lady Gaga

Lady Gaga przez walkę ze swoją ciężką chorobą wydała oświadczenie, w którym poinformowała o podjęciu trudnej dla niej decyzji, jaką było odwołanie koncertów. Wspomniała również, że została ona podjęta z silnym poparciem ze strony zespołu medycznego. Co dolega znanej piosenkarce?

Lady Gaga odwołała dziesięć najbliższych koncertów

Lady Gaga po raz pierwszy przyznała się, że walczy z ciężką chorobą, jaką jest fibromialgia w swoim filmie biograficznym. Choroba ta, charakteryzuje się uogólnionym bólem mięśni i stawów oraz występowaniem, tzw. punktów spustowych, wrażliwych na ucisk. Towarzyszy mu również przewlekłe zmęczenie, wrażenie sztywności oraz sen niepowodujący poczucia odpoczynku. Choroba dotyka około 2-10% ludzi na całym świecie, a mówi się o niej, gdy ból występuje przez przynajmniej trzy miesiące.

Lady Gaga

Piosenkarka z powodu schorzenia zrezygnowała z dziesięciu najbliższych koncertów w Europie, które miały się odbyć w ramach trasy promującej jej najnowszy krążek “Joanne”. Koncerty były zaplanowane, m.in. w Paryżu, Londynie, Berlinie, Sztockholmie, Zurychu, Kopenhadze, Kolonii i Manchesterze. “Joanne” to ostatni album artystki, który miał za zadanie pokazać całkowicie inną stronę Lady Gagi.

“Jestem tak zrozpaczona, że nie potrafię tego opisać. Wiem, że jeśli tego nie zrobię, to nie będę popierać swoich słów ani znaczenia mojej muzyki. Mój zespół medyczny wspiera mnie w decyzji, by dojść do siebie w domowym zaciszu. Anulujemy dziesięć ostatnich występów z Joanne World Tour. Kocham koncerty bardziej niż cokolwiek, kocham też Was, ale to jest poza moją kontrolą. Londynie, Manchesterze, Zurychu, Kolonio, Stockholmie, Kopenhago, Paryżu, Berlinie i Rio. Obiecuję powrócić do waszych miast. Na chwilę obecną muszę przedłożyć siebie i swoje samopoczucie nad wszystko inne. Kocham Was na zawsze.” – napisała Lady Gaga przy oficjalnym oświadczeniu o odwołaniu koncertów.

Źródło: se.pl