W jaką stronę zmierza Fortnite BR?

Fortnite Spacesuit

9 lutego studio Epic Games opublikowało nowy wpis na blogu deweloperskim, który opisuje dalsze prace nad popularnym już trybem battle royale w grze Fortnite.

Wpis zatytułowany „Aktualny stan prac #4” pochyla się nad zagadnieniami rozwoju trybu battle-royale oraz nad poprawą samej rozgrywki. Pomimo, że podpunkty wyróżnione w tekście nie są zbytnio rozbudowane, możemy wyciągnąć z nich parę interesujących wniosków.

Optymalizacja

Po pierwsze deweloperzy pochylają się nad optymalizacją zarówno klienta gry jak i poprawą struktury serwerowej. Jak wspominają, nie udało im się poradzić z tak szybkim wzrostem liczby graczy, przez co niektóre z usług w ramach gry nie działają najlepiej. Ponadto w aktualizacji 2.3.0 przepuszczone zostało parę poważnych błędów.

Twórcy mają zamiar skrócić czas wczytywania do gry z poziomu lobby. Ponadto testowane są także nowe metody wczytywania kolejnych fragmentów mapy na bieżąco podczas rozgrywki, co ma wpłynąć na poprawę pracy serwerów.

Jeśli chodzi o konsolowców, studio Epic Games wprowadza opcjonalny tryb „60 klatek”. Tryb ten ma poprawić osiągi na poszczególnych konsolach (PS4, PS4 Pro, Xbox One, Xbox One X) poprzez obniżenie szczegółowości grafiki na rzecz większej płynności rozgrywki.

Nadchodzi nowe?

Producenci pracują nad usprawnieniem systemu dobierania graczy, aby rozgrywki odbywały się na bardzie zrównoważonym poziomie.

Zespół pracujący nad grafiką pochyla się nad nowymi przedmiotami kosmetycznymi. Ponadto skupiono się bardziej nam lotniami, a konkretniej nad dodaniem do niej nowych części i dodatków. Oto przykład, który być może w niedługim czasie wyląduje w sklepie growym.

Witaj nowy roku? - Fortnite

Deweloperzy bardzo chętnie wysłuchują także propozycji graczy na temat nowych przedmiotów, które mogłyby pojawić się w grze. Dzięki użytkownikowi serwisu Reddit o nicku Pandanapper stworzono kilof Lamorożec dla Bombowej Tęczy.

Niech rozpocznie się Lameriada!

Fortnite – rozgrywka

Co tydzień będą wprowadzane aktualizacje, które mogą przynieść ze sobą zupełnie nowe rodzaje broni. Póki co pozostają one w fazie testów, ale twórcy chcą dodać je do gry jak najszybciej. Już w przyszłym tygodniu do skarbca trafi pierwsza z nich (pistolet maszynowy). Każda z broni może powrócić w przyszłości, ale nie musi. Jest to pewne zabezpieczenie przed wprowadzeniem zbyt dużego arsenału. Ponadto autorzy chcą poprawić płynność przechodzenia pomiędzy trybem wyboru broni a budowaniem.

Pozostałe informacje

  • Już za niedługo zostanie wprowadzona opcja połączenia swojego konta Fortnite z kontem na Facebooku, dzięki czemu będziemy w stanie zaprosić do gry naszych znajomych.
  • Nadchodzą kolejne tryby okresowe!
  • W bliżej nieokreślonym okresie czasu zostaną dodane rozgrywki prywatne.
  • Zmieniono system udźwiękowienia, od teraz można łatwiej zlokalizować nadchodzące zagrożenie czy też skrzynkę.
  • W trzecim sezonie zostanie zmieniony tryb przydzielania zadań z dniowego na tygodniowy (zamiast drugiego zadania dnia). Posiadacze karnetu bojowego otrzymują pakiet zadań na początku każdego tygodnia sezonu i mogą je wykonać w dowolnym czasie do jego zakończenia.