Soundtrack do Death Stranding zapowiedziany!

Soundtrack do Death Stranding

Jedna z najbardziej oczekiwanych gier tego roku – Death Stranding  -otrzyma muzyczną kompilację! Wydawnictwo promuje singiel szkockiego zespołu CHVRCHES.

Wyjątkowy muzyka do wyjątkowej gry

Mimo że do premiery gry Death Stranding pozostało mniej niż miesiąc, to o produkcji wciąż wiemy niewiele. Ciężki, apokaliptyczny i zarazem tajemniczy klimat pokazywany jest we wszelkich materiałach promujących grę. Dzieło Hideo Kojimy to jedna z najbardziej oczekiwanych gier tego roku, w której główne role odgrywają Norman ReedusMads MikkelsenTroy Baker czy Léa Seydoux. Na soundtrack do Death Stranding będzie składało się 8 utworów. Znajdą się w nim piosenki m.in. Major Lazer, Alana Walkera, Bring Me the Horizon czy The Neighbourhood. Całość natomiast promuje singiel zespołu CHVRCHES. Szkocka grupa zwiedziła siedzibę Kojima Productions na początku tego roku, co oznacza, że istnieje spore prawdopodobieństwo, że trio zostało zeskanowane cyfrowo i pojawi się w Death Stranding. Według Kojimy, utwór pojawi się jako piosenka kończąca grę.

Tak o współpracy przy tworzeniu gry wypowiada się zespół CHVRCHES

Byliśmy bardzo podekscytowani możliwością współpracy z Kojimą, ponieważ jesteśmy fanami jego twórczości od dłuższego czasu. Zawsze był wizjonerem w świecie gier i mieliśmy zaszczyt uczestniczyć tym projekcie. Koncepcja Death Stranding jest tak wyjątkowa i naprawdę czujemy, że wyzwaniem dla ludzi było dbanie o świat, który tworzą – w grze i poza nią. Napisaliśmy tę piosenkę specjalnie dla Death Stranding, myśląc o tematach gry i o tym, co próbuje powiedzieć ludziom.

Soundtrack do Death Stranding – Tracklista

1. Trigger – Major Lazer & Khalid
2. Ghost – Au/Ra & Alan Walker
3. Death Stranding – CHVRCHES
4. Yellow Box – The Neighbourhood
5. Meanwhile…In Genova – The S.L.P.
6. Ludens – Bring Me the Horizon
7. Born In The Slumber – Flora Cash
8. Sing To Me – MISSIO

Kompilacja, oficjalnie zatytułowana Death Stranding: Timefall (Original Music from the World of Death Stranding), ukaże się 7 listopada poprzez RCA Records i Sony Interactive Entertainment. Album będzie dostępny zna wszystkich platformach streamingowych oraz sklepach z muzyką. Opracowana przez kultowego japońskiego twórcę gier wideo Hideo Kojima, gra ukaże się następnego dnia, 8 listopada, wyłącznie na PlayStation 4.