Rekordy popularności albumu Taylor Swift – „folklore”

Taylor Swift | fot. materiały prasowe universal Music Poland

Taylor Swift bije kolejne rekordy! O amerykańskiej wokalistce mówią wszyscy. Nie za sprawą skandalu, a za sprawą artystycznej volty, którą słyszymy na albumie folklore. Płytę można już zamówić w przedsprzedaży z polskiej dystrybucji.

folklore międzynarodowym hitem!

Taylor Swift zaszokowała świat ogłaszając niespodziewany album, w którego powstanie zaangażowani byli Aaron Dessner oraz Justin Vernon. Dla wielu jest to najlepszy krążek artystki w karierze. folklore pokazuje prawdziwy potencjał drzemiący w wokalistce. Nowy materiał, nie tylko podbił serca słuchaczy, ale również wykręcił wiele rekordów. Nie sposób zliczyć wszystkich poprzeczek, które przeskoczyła Taylor, ale do najważniejszych możemy zaliczyć:

  • Ponad 1,3 mln sprzedanych egzemplarzy cyfrowych albumu w 24 godziny po premierze
  • Debiut na szczycie Billboard 200 – ponad 846 tys. egzemplarzy sprzedanych albumów. Taylor to jedyna w historii artystka, której udało się sprzedać co najmniej pół miliona egzemplarzy siedmiu wydanych albumów w ciągu premierowego tygodnia (a sześć z nich sprzedało się w nakładzie przekraczającym 800 tys. w ciągu tygodnia!)
  • Ponad 2 mln sprzedanych egzemplarzy na całym świecie
  • Rekord streamów w dniu premiery w Spotify dla wokalistki – ponad 80,6 mln streamów
  • Rekord streamów albumu popowego w Apple Music – 35,47 mln streamów w dniu premiery
  • cardigan – piosenka na szczycie Spotify Global Chart z wynikiem przekraczającym 7,7 mln streamów – najlepszy wynik od premiery utworu Travisa Scotta w październiku 2019
  • Ponad 97,87 mln streamów na całym świecie w dniu premiery, 24 lipca – żaden inny artysta nie osiągnął takiego wyniku w 2020 roku
  • cardigan na wszystkich playlistach New Music Friday, 18 okładek – łączna liczba obserwujących osób to ponad 11 mln
  • folklore #1 na ponad 80 rynkach iTunes i ponad 60 w Apple Music

Zamów płytę folklore w przedsprzedaży!

Najnowsze dzieło Taylor Swift początkowo można było nabyć wyłącznie przez stronę internetową artystki. Teraz, można zamówić krążek z polskiej dystrybucji Universal Music Poland. Premiera fizycznej wersji folklore zaplanowana jest na 07.08.2020r.

Duet z Bon Iver kolejnym singlem!

Pierwszym singlem albumu został cardigan, do którego powstał magiczny wideoklip w reżyserii samej artystki. Poznaliśmy też utwór, który będzie kolejnym singlem. Wybór padł na piosenkę exile z gościnnym udziałem Bon Ivera. Chyba nikogo taka decyzja nie zaskoczyła, wszak to jedna z najlepszych kompozycji na płycie.

Kulturalne Media recenzują

W swojej recenzji albumu Zuzanna Kołodziejczak pisze:

Taylor od dawna już nie zasługuje na miano jednej z wielu gwiazd pop. Pomimo postępującej od kilku lat przemiany w jej twórczości, ani Reputation, ani Lover nie pokazało mi dojrzałej kobiety i artystki, którą się stała. Dała sobie czas na przepracowanie traum i w efekcie stworzyła kawał trudnej, ale angażującej przeprawy przez historie i impresje.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną recenzją najnowszego albumu Taylor Swift.