Olsztyn Green Festival z mocnym ogłoszeniem

Olsztyn Green Festival z mocnym ogłoszeniem
fot. materiały prasowe

Słońce, plaża i dobra muzyka. Brzmi świetnie, prawda? Tak właśnie będzie na tegorocznym Olsztyn Green Festival!

Od sześciu lat w wakacje nad jeziorem Ukiel spotykają się miłośnicy polskiej muzyki. Nie inaczej będzie i w tym roku, a wszystko za sprawą Olsztyn Green Festival. Tegoroczna edycja zielonego festiwalu odbędzie się od 15 do 17 sierpnia – nie może Was zabraknąć!

Festiwal w Olsztynie jest idealną opcją dla tych, którzy lubią wypoczywać na plaży, ale niekoniecznie leżąc na niej plackiem. Co roku organizatorzy zapewniają festiwalowiczom przeróżne opcje rozrywki – od koncertów przez smaczne jedzenie, modę po wydarzenia towarzyszące propagujące ekologię. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych – oferta gier i zabaw zawsze jest bardzo obszerna.

Głównym punktem Olsztyn Green Festival jest oczywiście muzyka, dlatego co roku oferta jest bardzo bogata. Line-up to dobrze znani artyści, ale też tacy, którzy niedawno rozpoczęli karierę. Tymi, którzy uświetnią tegoroczną edycję festiwalu są: Krzysztof Zalewski, Sokół, MROZU, Paweł Domagała, PRO8L3M, Mela Koteluk, The Dumplings, Mery Spolsky, tęskno, Voo Voo, BARANOVSKi, Lao Che, Fisz Emade Tworzywo, Daria Zawiałow, SMOLIK / KEV FOX, Wasabi. Ale to jeszcze nie wszyscy, których organizatorzy mieli w rękawie…

Olsztyn Green Festival z mocnym ogłoszeniem

EABS

EABS, czyli Electro-Acoustic Beat Sessions to septet z Wrocławia założony w 2011 roku. Zespół kontynuuje tradycję polskiej szkoły jazzu, wymykając się wielu brzmieniowym schematom i prezentując świeże podejście, przeciwstawiają się utartym muzycznym schematom. Mimo iż powstali dość dawno, zadebiutowali dopiero w 2017 roku albumem Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda). Album ten jest w całości poświęcony twórczości Krzysztofa Komedy, dokładniej tej z lat 1962-1967. Od premiery albumu zgążyli zagrać ok. 70 koncertów podczas których zagrali dla widowni polskiej, niemieckiej, brytyjskiej, a nawet chińskiej. Niedawno, bo w maju septet zaprezentował swój drugi album – Slavic Spirits, którego na świeżo będzie można posłuchać na Olsztyn Green Festival.

Katarzyna Nosowska

Katarzyna Nosowska to Artystka, które wielu osobom przedstawiać nie trzeba. Ma koncie wiele sukcesów zarówno z zespołem Hey, jak i solowo. Oprócz muzyki ostatnio zaistniała również ze swoją publikacją  A ja żem jej powiedziała…, która stała się bestsellerem roku 2018. W tym samym roku zaprezentowała światu również swój najnowszy solowy album – Basta. Album szybko pokrył się złotem, a na trasę NOSOWSKA na tłusto ściągnął tłumy. To zbiór 11, bardzo osobistych w warstwie tekstowej, utworów, jak sama autorka mówi – „to najważniejsza płyta”.

Bilety na festiwal – gdzie kupić?

Bilety na Olsztyn Green Festival dostępne są na stronie organizatora.
Dzieci do lat 12 i dorośli po 65 roku obowiązuje bilet na festiwal za złotówkę.
Osoby niepełnosprawne z potwierdzoną niepełnosprawnością są powinny zakupić bilet, a ich opiekun na festiwal wchodzi za darmo. Taki bilet specjalny można zakupić na stronie organizatora.

Gorąco zapraszamy do Olsztyna!