Daria Zawałow roziskrzyła Toruń [fotorelacja]

Daria Zawałow roziskrzyła Toruń
fot. Asia Babiel

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Przyjdźcie na koncert Darii Zawiałow, a się dowiecie! W piątek ruszyła trasa koncertowa artystki, a wraz z nią wyjątkowa akcja!

8 marca światło dzienne ujrzał drugi album Darii Zawiałow – Helsinki. Na wydawnictwo złożyło się 13 autorskich utworów (16 w wersji deluxe). Tydzień po jego premierze artystka wraz z zespołem ruszyła w trasę koncertową o tym samym tytule. Miałam okazję być na jej pierwszym przystanku – 15 marca w toruńskim klubie OdNowa.

Toruński akcent

Przed Darią na scenie pojawił się związany z Toruniem muzyk znany z zespołu Manchester – Maciej Tacher. Jednak tym razem zaprezentował się jako solowy artysta – wystąpił jedynie z gitarą, wykorzystując w trakcie looper. Cały set był dość spokojny, lekko kołyszący. Występ miał szansę być bardzo klimatycznym, gdyby nie fakt… głośnego gwaru. Będąc między widownią a sceną słychać było głośne rozmowy. Toruńska publiczność dostaje ode mnie za to naganę! Ja rozumiem, wszyscy przyszli, żeby posłuchać Darii, dlatego wyczuwalne było napięcie, ale błagam… trochę szacunku dla artysty i ludzi na widowni, którzy jednak chcą posłuchać. Nie interesuje cię support? Ok, nie musi, ale zamknij buzię. A jak to dla Ciebie za dużo… wyjdź. Fakt, może support nie był do końca dopasowany do klimatu gwiazdy wieczoru, ale to nie tłumaczy nieprzyzwoitości.

Daria Zawałow roziskrzyła Toruń

Jak już Daria weszła na scenę impreza rozpoczęła się na dobre! Artystka ma na scenie niesamowitą energię i, co warto podkreślić, potrafi przekazać ją również fanom. Słuchacze aktywnie uczestniczyli w koncercie tańcząc w rytm i śpiewając utwory. Nie zabrakło również interakcji miedzy obiema stronami – praktycznie, w każdej przerwie między utworami padały okrzyki z tłumu zachwalające koncert, na które artystka żywo reagowała. W powietrzu panowała naprawdę miła atmosfera!

Sama setlista objęła 15 utworów i 3 dodatkowe na dwa bisy. Z racji że nowa płyta ma tak wiele kompozycji, na występ złożyły się głównie utwory z Helsinek. Oprócz nich fani mieli szansę usłyszeć Malinowego Chruściaka i Lwy z albumu A Kysz! Miłą niespodzianką było również wykonanie przez zespół coveru utworu Maanam – Szare Miraże. Wykonanie było na tyle szalone, że specjalnie na nie zabrano Darii statyw ze sceny! W skład bisów wszedł Kundel Bury (z albumu A Kysz!), Szarówka i Winter is Comming. Wszystkie utwory w wykonaniach na żywo zyskały nową siłę. Artystka spisała się, jeśli chodzi o rozkręcanie utworów na żywo w porównaniu do wykonań studyjnych.

Pieskie życie z Darią Zawiałow

Najnowszy singiel Darii – Szarówka – zainspirował jej fanklub do zainicjowania wyjątkowej akcji charytatywnej. Należą się im za to głośne brawa! Jej założeniem jest pomoc psiakom. Podczas koncertów na wiosennej trasie w specjalnie przygotowanych kartonach zbierane są datki dla zwierzą – karma, smakołyki, koce. Zebrane rzeczy fani przekazują do lokalnych schronisk. Toruń był pierwszym przystankiem Helsinek, a więc też pierwszym miejscem, w którym zorganizowano akcję. Mimo iż sama akcja nie była bardzo nagłośniona Toruń zdecydowanie się spisał! Ostatecznie udało się zebrać 101 kg karmy suchej, 56 kg karmy mokrej, 7 koców, smycz i różne smakołyki. Gratulujemy i mamy nadzieję, że na kolejnych koncertach uda się osiągnąć równie wysokie liczby!

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z tego wieczora.

Tournee trwa jeszcze do końca kwietnia! Śledźcie facbookowy profil Darii, aby być na bieżąco z aktualnościami z trasy!