Fisz Emade Tworzywo zagrali w Poznaniu [fotorelacja]

Fisz Emade Tworzywo - Poznań - Tama
fot. Beata Wencławek

31 marca 2019 roku w poznańskiej Tamie gościliśmy wybitnych artystów! Do stolicy Wielkopolski przyjechali Fisz Emade Tworzywo, którzy obecnie promują swoją najnowszą płytę Radar.

Trasa koncertowa rozpoczęła się 15 marca w Radomiu. Po drodze Fisz Emade Tworzywo zawitali do Opola, Łodzi, Rzeszowie, Katowicach, Toruniu i Szczecinie. Panowie promują swoją najnowszą płytę, Radar, z której płynie dużo miłości. I tak też mogliśmy to odczuć w trakcie koncertu w Tamie w Poznaniu. Było niezwykle, przejmująco i z dużą dozą emocji. Bracia Waglewscy wraz z towarzyszącymi im muzykami potrafią stworzyć niesamowitą atmosferę. W Poznaniu mogliśmy przekonać się, jak brzmią nowe utwory na żywo i utwierdzić się w przekonaniu, że bezsprzecznie jest to jeden z najważniejszych zespołów na polskiej scenie muzycznej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertu w Poznaniu:

 

Zdjęcia wykonała Beata Wencławek

 

Bracia Waglewscy i ich Fisz Emade Tworzywo

8 marca 2019 roku światło dzienne ujrzało najnowsze wydawnictwo Fisz Emade Tworzywo. Płyta Radar spotkała się z wielkim uznaniem krytyków muzycznych. Słyszy się nawet, że napisali płytę, na której sprzeciwiają się nienawiści. Dostaliśmy od zespołu 11 premierowych kawałków. Pierwszym singlem promującym wydawnictwo jest utwór Dwa Ognie, do którego nakręcili teledysk.

Fisz Emade Tworzywo na swoim koncie mają 11 płyt długogrających. Poprzedni krążek ukazał się w marcu 2018 roku, a panowie nie pozwolili sobie na odpoczynek po niej. Zespół został założony przez braci Waglewskich w 2002 roku. Grają na pograniczu hip-hopu i około hip-hopu. Nie zamykają się w ramach jednego gatunku. Wciąż eksperymentują z brzmieniami, nie zapominając o spójności tworzonych przez nich utworów. Jednym z najważniejszych dzieł w ich karierze jest płyta Mamut z 2014 roku. Bracia Waglewscy otrzymali za nią Fryderyka w kategorii Album Roku Elektronika/ Indie/Alternatywa. Album doczekał się również statusu platynowej płyty.

Na trasie Fisz Emade Tworzywo pozostały jeszcze dwa koncerty:
  • Niedziela, 7 kwietnia 2019 – Kraków – Forty Kleparz
  • Piątek, 12 kwiecień 2019 – Gdańsk – Stary Maneż

Polecamy recenzję: Płyta przeciwko nienawiści | Fisz Emade Tworzywo – Radar

Płyta przeciwko nienawiści | Fisz Emade Tworzywo – Radar