Olsztyn Green Festival 2019 – dzień pierwszy [fotorelacja]

Olsztyn Green Festival 2019
fot. Jakub Dakowicz

Długi weekend w Olsztynie upływa pod znakiem polskiej muzyki alternatywnej. Rozpoczęła się szósta edycja Olsztyn Green Festival. Zobaczcie naszą fotorelację z pierwszego dnia olsztyńskiego festiwalu!

Szósta edycja festiwalu

W czwartkowe popołudnie nad jeziorem Ukiel, na Olsztyn Green Festival 2019, wystąpili: Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow, Mrozu, Voo Voo, Lao Che, Rasmentalism, Mery Spolsky oraz Wojtek Mazolewski Quintet. Chętnych na spędzenie długiego weekendu w stolicy Warmii i Mazur było wielu – cały festiwal został wyprzedany na kilka dni przed rozpoczęciem wydarzenia.

Energetyczne koncerty

Festiwal rozpoczął występ Mery Spolsky. Pod sceną Olsztyn Stage zebrała się rzesza fanów Mery, jak i tych uczestników festiwalu, których przyciągnęła niezwykła osobowość i energia wokalistki. Dużą scenę otworzył występ grupy Rasmentalism. Zespół zaprezentował materiał z wydanej w ubiegłym roku płyty pt. Tango, jednak zapowiedzieli premierę nowego albumu na jesień. Wojtek Mazolewski Quintet wystąpił ze specjalnym projektem, poświęconym twórczości Krzysztofa Komedy. Instrumentalny koncert kwintetu był idealnym sposobem na relaks na brzegu jeziora. Następnie dużą scenę przejął zespół Lao Che, który porywał olsztyńską publiczność do śpiewu. Kolejnym artystą, który wystąpił na Olsztyn Stage, był Mrozu. Artysta, który obchodzi w tym roku 10-lecie działalności artystycznej, zaprezentował pełen przekrój swojego repertuaru – od największych hitów, poprzez materiał z najnowszej płyty pt. Aura oraz albumów Zew i Rollercoaster. Ku uciesze publiczności artysta wykonał także swój debiutancki utwór Miliony Monet w wyjątkowej, rock’n’rollowej aranżacji.

Tuż po zmierzchu rozpoczął się koncert stałej bywalczyni niemal każdego tegorocznego festiwalu, czyli Darii Zawiałow. Choć był to już trzeci występ Darii w Olsztynie w tym roku, nie brakowało rzeszy fanów, którzy chcieli ponownie usłyszeć na żywo materiału z albumu Helsinki. Występy na Olsztyn Stage zakończył koncert zespołu Voo Voo, którzy dali pokaz prawdziwej rockowo-folkowej energii. Na zakończenie pierwszego dnia festiwalu wystąpił Krzysztof Zalewski. Artysta wykonał utwory ze swoich albumów Zelig i Złoto, a także przeboje Początek i Kurier. Jako odzew na okrzyk uwielbienia z publiczności, wykonał premierowo zupełnie nowy utwór.

Drugi dzień festiwalu

Już dziś kolejny, drugi dzień olsztyńskiego festiwalu. Nad jeziorem Ukiel wystąpią m.in. Nosowska, The Dumplings, Mela Koteluk i Organek. W oczekiwaniu na wieczorne koncerty, obejrzyjcie naszą fotorelację z pierwszego dnia festiwalu.

Więcej informacji dotyczących festiwalu znajdziecie na stronie organizatora.