Nowy utwór Krzysztofa Zalewskiego do filmu Kurier

utwór Krzysztofa Zalewskiego do filmu

Najnowszy utwór Krzysztofa Zalewskiego do filmu Kurier jest tytułowym wydawnictwem najnowszego filmu Władysława Pasikowskiego. Film ukaże się w połowie tegorocznego marca.

Film ma przedstawiać historię Jana Nowaka Jeziorańskiego w czasie II Wojny Światowej. Reżyser działa w polskiej kinematografii od lat dziewięćdziesiątych. Wyreżyserował między innymi Pokłosie czy Psy. Premiera Kuriera ma odbyć się dopiero 15 marca 2019 roku, jednak utworu do filmu możemy posłuchać już od kilku godzin. Tytuł odnosi się do funkcji, którą Jeziorański pełnił w Armii Krajowej. Twórcy podkreślili, że historia była tylko inspiracją.

W postać Jana Nowaka Jeziorańskiego wcieli się Philippe Tłokiński. Z pochodzenia francuski aktor, ma na swoim koncie kilka ról serialowych między innymi w serialu Przepis na życie emitowanym przez stację TVN, a także parę mniejszych ról w filmach pełnometrażowych.

Tekst piosenki jak i muzyka są w pełni stworzone przez Krzysztofa Zalewskiego. Sam o tym projekcie powiedział:

Miałem wielką przyjemność i zaszczyt zrobić piosenkę do filmu Władysława Pasikowskiego o Janie Nowaku-Jeziorańskim. Pokolenia Polaków czytały z wypiekami na twarzy „Kuriera z Warszawy”, teraz będzie można wpijać paznokcie w oparcia kinowych foteli na filmie „Kurier”.

Krzysztof Zalewski to nie tylko utalentowany multiinstrumentalista, który wystąpił na najważniejszych festiwalach w Polsce: Open’er Festival, Pol’and’Rock Festiwal czy Męskie Granie. Piosenka do filmu Kurier, nie są pierwszymi działaniami w świecie polskiego kina. Zalewski jest także aktorem. Muzyk ma za sobą rolę w filmie Historia Roja reżyserii Jerzego Zalewskiego, gdzie zagrał tytułowego Roja. W tym filmie można było usłyszeć jego cover kultowej piosenki Nie pytaj o Polskę z repertuaru Obywatela G.C. Natomiast Zalewskiego na żywo będzie można usłyszeć z początkiem marca. Artysta wyrusza w długą trasę koncertową!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o