Warsztaty 48k możliwości już we wrześniu

Fot. Jagoda Haloszka, Życie Uniwersyteckie

Fundacja Ad Arte zapraszają na warsztaty 48k możliwości. Efektem pracy będzie wydarzenie multimedialne, łączące w sobie dziedziny filmu, sound artu, losowo-generatywnych technik kompozytorskich opartych na kreatywnym programowaniu.

Celem Warsztatów jest propagowanie nowych mediów pośród artystów i programistów zainteresowanych tworzeniem audiowizualnych instalacji poprzez wykorzystanie nowoczesnych narzędzi i programów – podkreślają organizatorzy przedsięwzięcia.

3 rodzaje warsztatów:

1/ Warsztaty dźwiękowe

prowadzenie: Ella Zwietnig – Kompozytorka i performerka, która pisze i tworzy muzykę do filmów i projektów multimedialnych. Ukończyła studia na kierunku Sztuka i Sound Design, z naciskiem na kompozycję dla mediów wizualnych. Działa pod pseudonimem UMA, jej kompozycje i sound design to kompozycje wykorzystywane w filmach modowych, reklamach oraz filmach pełnometrażowych. Współkompozytorka muzyki do Jojo Rabit (reż. Taika Waititi), z 2019 roku.

język: EN

Warsztaty skierowane są do profesjonalistów lub początkujących artystów nowych mediów, muzyków, artystów dźwiękowych a także osób zainteresowanych produkcją muzyki. Uczestnicy warsztatów będą doskonalić swoje umiejętności i poznawać nowe techniki produkcji dźwięku, w ramach których będą tworzyć ścieżkę dźwiękową do multimedialnego wydarzenia 48k możliwości.

Czas trwania warsztatów: 16h (2 dni po 8h), daty: 21-22.09.2019.

2/ Warsztaty wizualne
prowadzenie: Marek Straszak – Artysta wizualny, absolwent Wrocławskiej ASP (Multimedia) i Berlińskiej UdK (Art and Media). Szczególnie Interesuje się technikami projekcji video, motion-designem i filmem. Te umiejętności chętnie łączy w analogowo-cyfrowe instalacje.

język: PL

Warsztaty skierowane są do montażystów krótkich form filmowych, reżyserów, programistów, vj-ów, artystów nowych mediów. Uczestnicy warsztatów będą poznawać nowe techniki projektowania wizualnego, w ramach warsztatów tworzyć będą wizualizacje do multimedialnego wydarzenia 48k możliwości.

Czas trwania warsztatów: 8-16h (2 dni po 8h), daty: 21-22.09.2019.

3/ Warsztaty programowania
prowadzenie: Szymon Kaliski – Kreatywny programista i artysta multimedialny działający na pograniczu sztuki i technologii. Założyciel studia kreatywnych technologii flow/control. Pasjonat nowych mediów, eksperymentalnego ambientu, wizualizacji danych i sztuki generatywnej.
język: PL

Warsztaty skierowane są do programistów i artystów nowych mediów. Wymagana jest podstawowa znajomość kodowania. Uczestnicy warsztatów przygotowywać będą wydarzenie performatywne z wykorzystaniem live codingu. Podczas warsztatów poznają oni nowe narzędzia i techniki prezentacji dźwięku i obrazu, przydatne podczas wystąpień na żywo.

Czas trwania warsztatów: 16h (2 dni po 8h), daty: 28-29.09.2019.

 

Zgłoszenia:

▪ warsztaty live coding / 28-29.09.2019 / Future Lab, Zwierzyniecka 20, Poznań; mail z dopiskiem “warsztaty live coding”

▪ warsztaty wizualne / 21-22.09.2019 / Future Lab, Zwierzyniecka 20, Poznań; mail z dopiskiem “warsztaty wizualne”

▪ warsztaty dźwiękowe / 21-22.09.2019 / Future Lab, Zwierzyniecka 20, Poznań; mail z dopiskiem “warsztaty dźwiękowe”

Prosimy o zgłoszenia do 25.08.2019 na adres: fundacja@adarte.pl z krótką informacją, dlaczego chcielibyście wziąć udział w warsztatach i przesłanie przykładowego projektu/pracy/portfolio. Prosimy o informację w tytule maila, w których warsztatach chcielibyście wziąć udział (dźwiękowe/wizualne/live coding). Jeśli chcielibyście wziąć udział w kilku warsztatach, prosimy o zaznaczenie tej informacji w wiadomości mailowej.

Efekt Warsztatów zaprezentowany zostanie podczas finału projektu, 19.10.2019, w przestrzeni Pawilon Poznań.

Pix.House szuka fotograficznych talentów