Trzynaście powodów: Sezon 3 już 23 sierpnia!

Serialowy hit ostatnich lat, Trzynaście powodów, powraca na platformę Netflix ze swoim trzecim sezonem. Zwiastun pokazuje nam kolejne mroczne tajemnice, które mogły doprowadzić do zabójstwa Bryce’a Walkera.

Żaden z uczniów nie może czuć się bezkarnie

W zwiastunie dokładnie widzimy sytuację panującą w liceum Liberty High. Ginie Bryce Walker, w rezultacie jego matka postanawia dowiedzieć się prawdy o śmierci syna. Uważa, że ta sprawa jest niewątpliwie do wyjaśnienia. Policja zaczyna szukać przestępcy, w związku z czym żaden z wcześniej nam znanych bohaterów nie jest bezpieczny.

Akcja sezonu 3 serialu Trzynaście powodów rozpoczyna się osiem miesięcy po wydarzeniach wieńczących ostatnią odsłonę serii.

Na ekranie zobaczymy znowu uczniów Liberty High. Clay (Dylan Minnette), Tony (Christian Navarro), Jessica (Alisha Boe), Alex (Miles Heizer), Justin (Justin Foley) oraz Zach (Ross Butler), którzy będą musieli mieć się na baczności.

Twórcy serialu zapowiedzieli, że będzie to przedostatnia odsłona tej serii oraz że na ekranie nie zobaczymy Hannah Baker (Katherine Langford).

Trzynaście powodów to serial kontrowersyjny

Od samego początku Trzynaście powodów zaskakują swoją bezpośredniością i brutalnością. Twórcy nie boją się pokazywać takich drastycznych momentów jak np. samobójstwo (podcięcie żył przez Hannah) oraz gwałty. Mowa tu przede wszystkim o scenie, która znajduję się w drugim sezonie. W finałowym odcinku przez blisko 2 minuty oglądamy scenę, w której Tyler zostaje gwałcony przez trzech napastników. Najpierw zostaje pobity, a następnie zgwałcony za pomocą mopa. Istotnie to szokujące zajście zostało ukazane wyjątkowo realistycznie, wiarygodnie i drastycznie. Na koniec widzimy zakrwawiony mop oraz zostawienie bezsilnego chłopaka na podłodze.

Czy Trzynaście powodów były przyczyną samobójstw?

Według Journal of the American Academy of Child and Adolescent Psychiatry w kwietniu 2017 roku, tuż po premierze serialu, nastąpił gwałtowny wzrost liczby samobójstw wśród osób w wieku od 10 do 17 lat. Twórcy serialu odnieśli się do tych badań i podkreślili, że serial stara się oswoić widzów z myślą o zwróceniu się o pomoc. Przy każdym odcinku pracuje sztab specjalistów od spraw napaści seksualnej, nauczycieli oraz psychologów. Godny uwagi jest również fakt, że twórcy zaobserwowali, że po wypuszczeniu serialu zaobserwowano pozytywny wpływ na niektórych napastników. Niektórzy zrozumieli również też sam istniejący od dawna problem samobójstwa.

Trzynaście powodów już 23 sierpnia na Netflix!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here