Pix.House szuka fotograficznych talentów

Pix.House - materiały prasowe

Rusza kolejna edycja konkursu Talent Roku, który organizowany jest przez poznańską galerię PIX.House. W tym roku została zmieniona formuła konkursu.

Konkurs stał się częścią festiwalu książek fotograficznych XPRINT. Główną nagrodą jest tytuł TALENT ROKU oraz wydanie małej publikacji / zina fotograficznego, którego premiera odbędzie się na festiwalu.

Do współpracy zaprosiliśmy ekspertów w dziedzinie publikacji fotograficznych. W jury zasiądą: Jan Brykczyński (Sputnik Photos), Krzysiek Orłowski (8991 publishing, Zinteka), Anna Molter (Pix.house). Przygotowaniem publikacji zwycięskiego projektu zajmie się Krzysiek Orłowski – mówi Adrian Wykrota, właściciel Galerii. Interesują nas ciekawe opowieści o człowieku, które są na tyle rozbudowane by mogły zamknąć się w małą publikację / zina.  Czekamy na tematy ważne globalnie – jak procesy społeczne, ale i lokalnie – jak intymne opowieści o Waszych bohaterach. Poruszamy się głównie w nurcie fotografii dokumentalnej – dodają.

Poprzednimi laureatami konkursu byli: Dawid Żychowicz, Jakub Ochnio, Paweł Piotrowski i Jan Jurczak.

 ZGŁOSZENIA:

  1. W konkursie należy zgłaszać projekty fotograficzne (do 20 zdjęć) lub wstępnie opracowany pdf ze zdjęciami. Organizatorzy nie oczekują gotowego projektu graficznego, ale chcą zobaczyć Wasze zdjęcia wstępnie wyedytowane (kolejność, narracja). W zgłoszeniu powinien znaleźć się także tekst wprowadzający / opisujący projekt lub teksty, które zostaną wykorzystane przy projekcie zina.
  2. Przy pomocy odpowiedniego formularza zgłoszeniowego (po prawej stronie) Autorka / autor wysyła zgłoszenie (projekt fotograficzny – zdjęcia lub pdf ze zdjęciami + opis).
  3. W finalnym etapie zostanie wybrany jeden projekt, który zostanie wydany w formie Zina (100 egzemplarzy = 50 egzemplarzy dla autorki/autora + 50 do promocji konkursu / partnerów). Publikacja zostanie zaprezentowana na festiwalu książek fotograficznych XPRINT. Przyznamy także 3 wyróżnienia (nagrody książkowe).

TERMINY:

Na projekty organizatorzy czekają do 16.08.2019 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 02.09.2019 r. Premiera publikacji planowana jest na koniec listopada 2019 roku.

NAGRODY:

  • projekt publikacji, druk, oprawa, wydruk zina – 100 egzemplarzy
  • zestawy fotograficznych publikacji książkowych

SZCZEGÓŁY TECHNICZNE:

  • zgłoszenie powinno zostać dostarczone przy użyciu formularza znajdującego się na stronie konkursu
  • prosimy o przesłanie maksymalnie 20 zdjęć lub pliku pdf ze zdjęciami oraz opisu projektu
  • jedna autorka/autor może zgłosić maksymalnie 2 projekty
  • maksymalny, łączny rozmiar plików to 5 mb