Voo Voo oczarowali Poznań [fotorelacja]

Voo Voo Poznań
fot. Natalia Nazar

16 marca w poznańskim Centrum Kultury ZAMEK wystąpił zespół Voo Voo. Koncert był niesamowity i niepowtarzalny. Zahipnotyzował publiczność Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z sobotniego wydarzenia.

Voo Voo przyjechał do Poznania promować wydaną miesiąc wcześniej płytę Za niebawem. Pochodzące z niej utwory mają dawać nadzieję, opowiadają o kłopotach czy przywarach. Publiczność przybyła do Centrum Kultury ZAMEK w komplecie miała możliwość na żywo posłuchać najnowszych utworów, pośpiewać razem z Wojciechem Waglewskim i pogwizdać. Przy okazji rewelacyjnego koncertu również spędzić miło sobotni wieczór. Voo Voo potrafi stworzyć niepowtarzalny klimat i zaczarować publiczność.

 

 

Voo Voo

Zespół powstał w 1985 roku w Warszawie z inicjatywy Wojciecha Waglewskiego. W muzyce Voo Voo możemy usłyszeć połączenie rocka z jazzem i folkiem pochodzącym z różnych rejonów świata. Nieodłącznym elementem jest improwizacja. Przez lata można zaobserwować ewolucję tego, co grają. W ostatnich latach zaczęli eksperymentować ze współczesnymi gatunkami muzycznymi, dodając różne elementy z nu jazzu, hip-hopu czy drum and bass.

Od wydania ich ostatniego krążka, zatytułowanego 7, minęły dwa lata. 15 lutego 2019 roku na rynku muzycznym zagościła płyta Za niebawem, wydana nakładem wydawnictwa Agora SA. Płyta została zarejestrowana w studiu S-4 Polskiego Radia, natomiast za produkcję odpowiedzialni są Wojciech Waglewski oraz jego syn Piotr Emade Waglewski. Usłyszymy  na niej głosy Natalii i Pauliny Przybysz, które, wraz z ich mamą Anną, pojawiły się gościnnie na płycie. Dodatkowo występuje tam 27-osobowy zespół perkusyjny reprezentujący szkołę Ritmo Bloco.

Krążek promuje teledysk do utworu Się poruszam 1. Możemy w nim zobaczyć francuską doktor sztuk performatywnych – Nadia Vadori-Gauthierc.

Na płycie znalazło się 11 utworów:

1. Niespiesznie 1,2
2. Takie tam 1
3. Takie tam 2
4. Przybysze
5. Się poruszam 1
6. Się poruszam 2
7. Nocą
8. Nieud
9. Dzie Ci Kwiaty 1
10. Dzie Ci Kwiaty 2
11. Z ostatniej chwili

 

Zapraszamy: The Cinematic Orchestra z pięcioma koncertami w Polsce!

The Cinematic Orchestra z pięcioma koncertami w Polsce!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here