OFF Festival 2019 – poznaliśmy pierwsze szczegóły imprezy

Off Festival 2019
fot. materiały promocyjne

Jeśli ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości, to teraz je doszczętnie rozwiewamy! Organizatorzy kultowego już festiwalu poinformowali, że w przyszłym roku odbędzie się kolejna, XIII edycja Off Festival 2019.

Wydarzenie podobnie jak osiem poprzednich edycji, odbędzie się w Katowicach. Tym razem tłumy fanów będą się bawiły w rytm dobrej muzyki od 2 do 4 sierpnia 2019 roku. Radzimy już teraz pomyśleć o tym, by rozplanować sobie czas w taki sposób, aby móc uczestniczyć w tym wyjątkowym w skali świata festiwalu. W obecnej chwili nie znamy jeszcze artystów, którzy wystąpią w przyszłym roku w Katowicach. Zgodnie z zapowiedziami organizatorów pierwsze zespoły poznamy już w najbliższym czasie. Line-up będzie na bieżąco aktualizowany, a o wszystkich istotnych sprawach poinformujemy na łamach naszego portalu.

Tak wyglądała muzyczna uczta podczas Off Festivalu 2018
Off Festival znajduje uznanie na świecie

W 2012 roku Off Festival otrzymał dwie bardzo cenne nagrody. W styczniu został nagrodzony prestiżową statuetką European Festival Award w kategorii Najlepszy Festiwal Średniej Wielkości. Tego samego roku wyjątkowe muzyczne wydarzenie zostało umieszczone na liście 20 najważniejszych letnich festiwali na świecie serwisu internetowego Pitchfork. Off Festival zdobył także uznanie wśród organizacji ekologicznych, czego najlepszym dowodem jest międzynarodowa nagroda Green’n’Clean.

Za nami już 12 edycji Off Festivalu – czas mknie, wspomnienia pozostają

Przypomnijmy, że tegoroczny festiwal po raz kolejny okazał się wielkim sukcesem. Eklektyczne, dopracowane w każdym calu wydarzenie przyciągnęło fanów głodnych muzycznych uniesień z całego świata. Off Festival po raz pierwszy został zorganizowany w 2006 roku. Popularność imprezy i liczba sprzedanych ponad 10 tysięcy biletów spowodowała, że pomysłodawcy podjęli decyzję o organizacji  kolejnych edycji festiwalu. Off Festival, którego założycielem jest Artur Rojek, na przestrzeni lat silnie ewoluował, nie zatracając przy tym swojej najważniejszej wartości. Mowa tutaj oczywiście o muzyce, która jest w tym wszystkim najważniejsza i to dla niej zjeżdżają się fani z całego świata. Wszystkim edycjom towarzyszą również imprezy okołomuzyczne, wśród których wyróżnić można m.in obleganą każdego roku kawiarenkę literacką. Dotychczas na festiwalu wystąpiły setki zespołów nie tylko z Polski, ale także z zagranicy. Pozostało więc oczekiwać na line-up przyszłorocznej edycji Off Festival 2019.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here