Beastie Boys Book – oficjalna biografia kultowego zespołu

Beastie Boys Book
fot. materiały promocyjne

Od kilku lat mówiło się o planach związanych z wydaniem biografii kultowej kapeli Beastie Boys. Jak się okazuje, nie były to jedynie plotki, a realne działania. Już ósmego listopada swoją premierę będzie miała książka Beastie Boys Book.

Za napisaniem biografii stoi w szczególności współzałożyciel Beastie Boys, Michael Diamond. Książka jest ponad 600 stronicową, bardzo dokładną i zawierającą wiele szczegółów historią zespołu, który podbił światową scenę muzyczną. Dzięki wydawnictwu dowiemy się o tajemnicach, problemach, sukcesach, a także innych rozterkach członków zespołu, z jakimi musieli się zmagać w trakcie swojej kariery. Dodatkowo Beastie Boys Book wzbogacona zostanie dotąd niepublikowanymi ilustracjami, zdjęciami zespołu, a nawet mapą Nowego Jorku z zaznaczonymi najważniejszymi miejscami dla muzyków. Zgodnie z informacjami autorów, fani kapeli podczas czytania książki, będą wielokrotnie zaskakiwani nowymi faktami związany z działalnością Beastie Boys.

Beastie Boys
fot. materiały prasowe

Kilka dni temu ujawniono także pomysł równoległego wydania wyjątkowego audiobooka. W stworzeniu dodatku wzięły udział tuzy światowej muzyki. Wśród znanych nazwisk, znajdziemy między innymi: Snoop Dogga, Kim Gordon, Elvisa Costello, Jarvisa Cockera, a także wiele innych osobistości muzycznych i telewizyjnych.

Beastie Boys – Sabotage
Kapela ponad wszelkimi gatunkami i stylistykami

Nowojorski zespół Beastie Boys powstał w 1981 roku. Od początku istnienia jego trzon tworzyli: Michael Diamond, Adam Horovitz, a także Adam Yauch. Muzycy zaczynali jako grupa grająca hardcore punk, jednak w 1983 postawili na hip hop jako dominujący styl swojej muzyki. Dużym zwrotem w ich karierze była wspólna trasa koncertowa z Madonną w 1985 roku. W kolejnych latach zespół z dużą skutecznością łączył takie gatunki muzyczne, jak: hip hop, punk, rock alternatywny, indie rock, new wave, a także pop. W swojej działalności muzycy wydali osiem albumów studyjnych, cztery kompilacje, dziewięć minialbumów i kilkadziesiąt singli. Wydawnictwa kapeli zdobywały statusy złotych i wielokrotnie platynowych płyt w USA, ale także w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, czy Australii.

W 2012 roku, po śmierci Adama Yaucha, zespół zakończył swoją działalność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here