OFF Festival 2019 – kolejni artyści ogłoszeni!

OFF Festival 2019 - kolejni artyści
fot. oficjalny FB imprezy

Eklektyzm, kontrasty, zaskoczenia. To jedne z najważniejszych cech katowickiego festiwalu. Tym razem rozpiska została poszerzona o kolejnych siedmiu wykonawców! OFF Festival 2019 – kolejni artyści ogłoszeni – sprawdź to!

Od krainy łagodności po najcięższe techno. Tak można scharakteryzować najświeższe ogłoszenie OFF Festival. I niech nie wydaje się wam, że to przesada. Wszakże w jednej grupce muzyków, którzy odwiedzą w sierpniu Katowice, są między innymi: DJ grająca m.in. w berlińskim Berghain, bard wielbiący latynoski folk czy fenomenalna kapela rockabilly. Jesteście ciekawi? Zapraszamy!

OFF Festival 2019 – kolejni artyści – co, gdzie, kiedy?

Co: Off Festival 2019
Gdzie: Katowice, Dolina Trzech Stawów
Kiedy: 02-04.08.2019
Bilety: przedsprzedaż, II pula – 360 PLN
Kto zagra: Daughters, The Gaslamp Killer, The Comet Is Coming, Perfect Son, Boogarins, Lebanon Hanover, Bamba Pana & MakaveliAldous Harding, Neneh Cherry, Electric Wizard, Loyle Carner, Lotic: Endless Power, Phum Viphurit, Black Midi, SAMA’Suede, Dezerter, Trio Jazzowe Marcina Maseckiego, Superorganism, The Body, OMIC3PEAK, slowthai, Durand Jones & The Indications, Jakuzi, Emerald, Jarvis Cocker, Pablopavo i Ludziki, EABS feat. Tenderlonious, Hania Rani, Honey Dijon, Soccer Mommy, P. Unity, Tęskno, Veronica Vasicka, Juan Wauters, Dr. Rubinstein, VTSS, Tuzza, The Real Gone Tones

OFF Festival 2019 – kolejni artyści

Tęskno

Dla muzyki stworzonej przez dwie, zjawiskowe dziewczyny, ciężko znaleźć porównanie. Joanna Longić, wokalistka, oraz Hania Raniszewska, pianistka, stworzyły jeden z najciekawszych albumów 2018 roku. Z resztą, sami sprawdźcie Mi, czyli ich debiut. Piękna rzecz. Co ciekawe, nazwa zespołu, Tęskno, doskonale koresponduje z tym, co Asia i Hania prezentują.

Veronica Vasicka

To między innymi ona odkryła na nowo pionierów elektroniki lat osiemdziesiątych. DJ, producent, aktywistka muzyczna. Założycielka labeli Cititrax oraz Minimal Wave. Maczała również palce w East Village Radio, gdzie bardzo chętnie i często grywa. Pochodzi z Nowego Jorku i tam możecie ją najczęściej spotkać, jednak zjeździła już cały świat ze swoją wybuchową mieszanką pokręconego techno i industrialnej elektroniki.

Juan Wauters

Urodził się w Urugwaju, wychował w Nowym Jorku, jednym z najbardziej multikulturowych miast. Karierę zaczął w garażowo – folkowym The Beets, jednak jego solowa twórczość zdecydowanie wycofuje się z garażu i wpada na ulice Ameryki Łacińskiej. La Onda de Juan Pablo, to niezwykłe opowieści o zwykłym życiu i muzyczny przewodnik tamtej części świata.

Dr. Rubinstein

Urodziła się w Rosji, jednak to w Tel Awiwie wsiąknęła w klubową kulturę. Przeprowadzka do Berlina pomogła rozwinąć jej skrzydła i od tego czasu regularnie grywa w Berghain, dbając by poziom acid techno na tej legendarnej imprezie był odpowiedni!

VTSS

Bywacie na imprezach Brutaż i Jasna 1? Jeśli tak, zapewne znacie Martynę, która podbija również Berlin. Jej kariera rozbłysnęła w mgnieniu oka. Nagrywa dla Intrepid Skin oraz Haven. Udziela się w nowojorskim kolektywie Discwoman. Zastanawiacie się dlaczego akurat ona? Posłuchajcie jej surowego techno!

Tuzza

Celnie i ironicznie opisują polską współczesność. Mają świetny pomysł i konsekwentnie go realizują. Nie każdy newschoolowy rap jest interesujący, jednak Tuzza zdecydowanie zasługuje na uwagę.

The Real Gone Tones

Nawet jeśli podczas ich koncertu Katowice zostaną zalane deszczem, to w serduchach słuchaczy zapewne zaświeci słońce. The Real Gone Tones, warszawska ozdoba barcelońskiego labelu El Toro Records, to słoneczna mikstura rockabilly z elementami bluesa i country. Stylowe, bujające i elektryzujące!

Maciek Juraszek